Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 12:34 Bu haber 1203 kez okundu
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yılı dönümü tüm Türkiye’de kutlandığı gibi, Ağrı'da da coşkuyla kutlandı.
RESMİ KURUMLAR Haberi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen program kapsamında Valimiz Dr. Osman Varol, bayram tebriklerini makamında kabul etti.

Valiliğimizin bahçesinde düzenlenen programda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu. Daha sonra, Cumhuriyetimizin önemini vurgulayan konuşmasında Valimiz Dr. Osman Varol: ‘ Bugün, mazisi şan ve şerefle dolu Yüce Milletimizin, varını yoğunu ortaya koyarak kurtuluş mücadelesi vermesinin, yeniden devlet olma azmini gösterip modern cumhuriyeti kurmasının 97. Yıl dönümünü kutluyoruz.

Bugün, milletimizin en zor şartlarda bir araya gelerek nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut aşılayan, attığımız her adımda ders almamız gereken kutlu bir olayı anıyoruz.

Biliyoruz ki, her 29 Ekim, el ele vermenin, kenetlenmenin, bağımsız ve onurlu yaşama azmimizi tazelemenin ve geleceğe güvenle bakabilmenin bayramıdır. Cumhuriyet, Milletimizin binlerce yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği en büyük atılımlardan birisidir.

Cumhuriyetimizin kuruluş süreci, gerek dünya tarihinin gerekse milli tarihimizin kaydettiği büyük ve şanlı bir mücadeleye sahne olmuştur. Bu mücadele, toplum olarak yanmış, yıkılmış, istila edilmiş bir coğrafya üzerinde yeniden dirilişimizin mücadelesidir. Türk milleti, en ağır koşullarda bile, yaşamasının yalnızca hür ve bağımsız Türk devleti ile mümkün olacağına olan inancını ortaya koymuştur.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları bize vatan yapan ve yaşadığımız bu günlerde de dahil olmak üzere bizlere canlarıyla, kanlarıyla hizmet eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Siz sevgili Ağrılıların ve büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Bugün de halen devam etmekte olan ve her gün bir başka olayda müşahede ettiğimiz bir şekilde Türk Milletinin olmadığı bir dünya hedefleyen küresel güçlerin emelleri, o dönemde Atatürk’ün halkımızla birlikte gösterdiği büyük ve destansı mücadele sonucunda bertaraf edilmiş; bu büyük mücadele Cumhuriyet’in ilanı ile nihai hedefine ulaşmış, böylece Türk Milleti’nin ve Devleti’nin varlığı bütün dünyada kabul görerek ebedileşmiştir. Irk, din, dil ve cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının özgürlüğü ve eşitliği temeline dayanan Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü ve dayanışmamızı sağlayan, güçlü ve modern bir Türkiye ideali etrafında birleştiren ortak ve vazgeçilmez değerimizdir. Her alanda sahip olduğumuz kazanımları daha ileriye götürmek ve ülkemizi dünyada söz sahibi bir ülke konumuna getirmek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet ve onun temel prensipleri etrafında toplanarak, birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma ve çalışma ile mümkün olacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 29, Ekim, Cumhuriyet, Bayramı, Ağrı'da, Coşkuyla, Kutlandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı