Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 15:43 Bu haber 4513 kez okundu
 
3. Basamak Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Açıldı
Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü Ağrı Devlet Hastanesi bünyesinde açılan 3.Basamak Yoğun Bakım Ünitesi Sağlık Bakanlığından tescil aldı.
AĞRI Haberi
3. Basamak Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Açıldı

Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü Ağrı Devlet Hastanesi  bünyesinde açılan 3.Basamak Yoğun Bakım Ünitesi Sağlık Bakanlığından tescil aldı.

Yakın zamanda birinci basamak ve üst düzey yenidoğan yoğun bakım üniteleri açılacak olup, bununla birlikte  kalp ve damar cerrahisi yoğun bakım ünitesi hizmet vermeye başlayıp kalp merkezi onayı alındıktan sonra anjiyo ve diğer operasyonlarında başlayacağını bildiren yetkililer öte yandan tescil alınması aşamasında ' Emeği geçen amirlerimiz ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür eder Ağrı'ya hayırlı olmasını dileriz. ' ifadelerini kullandı.


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ağrı İl Sağlık Müdürü Dr. Ufuk Kurnaz; ' Ağrı Devlet Hastanemizde bulunan yoğun bakım ünitemiz, standart yoğun bakım sınıflandırmasının en üst seviyesi olan 3. basamak yoğun bakım tescili almaya hak kazandı. Bundan böyle yakın takip, gözlem ve yoğun tedavi ihtiyacı olan hastalarımızın yoğun bakım ihtiyacı bu ünitede karşılanarak il dışı sevklerin de önüne geçilecektir. " dedi.

 

 

Kaynak: (Anonim) - Haber, E-posta aracılığı ile haber merkezimize ulaşmıştır. Editör: Gürkan Güneş
Etiketler: 3., Basamak, Erişkin, Yoğun, Bakım, Ünitesi, Hizmete, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı