Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 12:08 Bu haber 2653 kez okundu
 
ABDULLAH'IN BÜYÜK BAŞARISI
Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, KodlAğrı projesi kapsamında almış olduğu eğitimle Ağrı Kart’ı tasarlayan öğrencimiz Abdullah Aslan ile bir araya geldi.
AĞRI Haberi
ABDULLAH'IN BÜYÜK BAŞARISI

Babası Yüksel Aslan ile Vali Dr. Osman Varol’u ziyaret eden öğrencimiz Abdullah Aslan, 48 MHz saat hızı ile Arduino karttan 3 kat daha hızlı olan Ağrı Kart ile, ithal olan alternatif kart yerine tamamen milli ve yerli imkanlarla üretilen ve prototip olarak tasarlanan Ağrı Kart’ın kullanılmasını amaçladığını belirterek her ilin kendi haritasına uygun kart tasarlayıp kartları 81 ilimize ulaştırmayı hedeflediğini ifade etti.

KodlAğrı projesi kapsamında elektronik ana kartların geliştirileceği ve üretileceği Bilim Merkezinin tamamlanma aşamasında olduğunu belirten Valimiz Dr. Osman Varol, robotik uygulamalardan basit elektronik devrelere kadar çok geniş bir yelpazede kullanabilecek elektronik geliştirme kartlarının öğrencilerimiz tarafından Bilim Merkezinde geliştirilerek okullarımızda ve ülkemizin dört bir yanındaki kurumlarda kullanılmasına olanak sağlanacağını açıkladı.

Çocuklarımızın gözündeki ışığın kendilerine heyecan verdiğini ve motivasyon kaynağı olduğunu vurgulayan Valimiz Dr. Osman Varol, öğrencimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABDULLAH'IN, BÜYÜK, BAŞARISI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ABDULLAH'IN BÜYÜK BAŞARISI
ABDULLAH'IN BÜYÜK BAŞARISI
ABDULLAH'IN BÜYÜK BAŞARISI
Yorumlar
Haber Yazılımı