Haber Detayı
03 Temmuz 2021 - Cumartesi 12:40 Bu haber 6264 kez okundu
 
ALPASLAN’DAN AŞI ÇAĞRISI
Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanı Saim Alpaslan, aşılama oranında Ağrı’nın Türkiye ortalamasının çok altında kaldığını ifade ederek, Ağrılıların aşı olmaları için çağrıda bulundu.
AĞRI Haberi
ALPASLAN’DAN AŞI ÇAĞRISI

Ağrı İl Sağlık Müdürü Dr. Coşkun Daharlı, Dr. Ertuğrul Ünkoç ve Sağlık Bakanşığı Saha Koordinatörü Dr. Yasin Akar, Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Alpaslan’ı ziyaret etti. Ziyarette Ağrı’da COVİD-19 daki durumu Ağrı’nın aşılama durumu yapılacak olan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret sonrasına Ağrı’da artık bir kampanya başlatılması gerektiği çağrısında bulunan Başkan Saim Alpaslan “Hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Normal hayata dönmek istiyorsak, aşı olmazsa olmazımızdır. Birçok yakınımızı kaybettiğimiz, hastanelere akın ettiğimiz, evlere kapandığımız, ekonominin durduğu, hayatın durağanlaştığı çok zor zamanlardan geçtik. Aşı tedarikinin yapıldığı, aşı olma imkanlarının kolaylaştığı bu süreçte Ağrı’nın bir çok yerinde kurulan çadırlarda aşıları yapabilirler. Bildiğiniz gibi aşılamda Türkiye ortalamasının çok altındayız. Aksi takdirde Ağrı’da tam kapanma ile karşılaşabiliriz. Böyle bir durum Ağrı için, ekonomi için ve gelecek güzel günlerimiz için daha da kötü olabilir. Bu yüzden bütün hemşehrilerimizin aşı olması hayati öneme sahiptir. Çünkü korona virüs şu anda sadece aşıyla önlenebilen bir hastalıktır. Geç olmadan aşı yaptırmak, sevdiklerinizi korumak çok güçlü bir neden olmalıdır. Vatandaşlarımız aşı konusundaki tereddütlerini mutlaka uzmanlarla paylaşarak hakikati öğrenmelidirler. Kulaktan dolma bilgilerle aşı konusundaki manipülasyonlara itibar edilmemelidir. dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALPASLAN’DAN, AŞI, ÇAĞRISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı