Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 19:18 Bu haber 2215 kez okundu
 
ASTOP, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BOYKOT ÇAĞRISINA DUYARSIZ KALMADI
Ağrı Sivil Toplum Platformu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Müslümanları hedef gösteren açıklamaları sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına destek vererek Fransız Mallarına boykot çağrısında bulundu.
GÜNDEM Haberi
ASTOP, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BOYKOT ÇAĞRISINA DUYARSIZ KALMADI

Platformdan yapılan yazılı açıklamada “ Fransa'da bir öğretmen derste öğrencilerine Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed'e ve İslam'a hakaret içeren karikatürlerini göstermiş ve 16 Ekim'de başı kesik halde ölü bulunmasının ardından, Fransa'da Müslümanlara yönelik baskılar arttı.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Müslümanları hedef gösteren açıklamalarda bulunurken, Peygamberimiz Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürler ise devlet kurumlarına ait binalara yansıtıldı. Yaşanan gelişmeler üzerine Fransa'da cami ve Müslüman derneklerine karşı baskınlar ve kapatma tehditleri de artışa geçince Müslüman dünyasından Fransa'daki İslam karşıtlığına karşı tepkiler gelmeye başladı.” denildi.

MARKETLERDE RAFLARDAN ÜRÜNLER KALDIRILSIN
Market raflarından Fransız ürünlerinin kaldırılarak tepki gösterilmesi gerektiği söylenen Platform açıklanmasında “ Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarına yönelik boykot çağırısına kulak tıkamıyor, sonuna kadar destekliyoruz. Ağrı’da ki marketlerin raflarından Fransız ürünlerinin kaldırılmasını ve vatandaşlarımızın Fransız mallarına yönelik alımlarını durdurmasını diliyoruz. “ ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ASTOP,, CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN’IN, BOYKOT, ÇAĞRISINA, DUYARSIZ, KALMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı