Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 14:18 Bu haber 2245 kez okundu
 
Bu Defa Eleşkirt Gökçayır’a Kütüphane Kuruyorlar
Kuruldukları ilk günden bu güne kadar sayısız yardım ve katkıda bulunan Köy Okullarına Yardım Projesi, Eleşkirt Gökçayır Köyü’ne kütüphane kuruyor.
SİVİL TOPLUM Haberi
Bu Defa Eleşkirt Gökçayır’a Kütüphane Kuruyorlar

Bu defa Eleşkirt Gökçayır’a Kütüphane Kuruyorlar

 

Kuruldukları ilk günden bu güne kadar sayısız yardım ve katkıda bulunan Köy Çocukları Okusun Projesi, Eleşkirt Gökçayır Köyü’ne kütüphane kuruyor.

 

Ağrılı Sinan Özbilginin koordinatörlüğünü yaptığı Köy Çocukları Okusun yardım projesi, Türkiye’nin dört bir yanına yardım etmeye devam ediyor.

 

Daha önce bir çok köy okulunun yanı sıra üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yardımda bulunan köy okullarına yardım projesi bu defa rotayı Ağrı’nın Eleşkirt ilçesine çevirdi.

 

Eleşkirt ilçesinde Gökçayır köyüne bir kütüphane kurmayı planlayan proje ofisi,  kütüphanenin ismine ise 18 Ağustos 2019 tarihinde çocuklarının gözü önünde bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut’un ismi bırakılacak.

 

Konu hakkında medya mensuplarına açıklamada bulundan Köy Çocukları Okusun projesi koordinatörü Sinan Özbilgi ”Bugüne kadar yüze yakın okulda gerek kıyafet gerekse kırtasiye desteğinde bulunarak yardımlarımızı devam ettirdik. Bundan sonraki süreçte bu yardımlarımız devam edecek. Eleşkirt ilçemizde Gökçayır Köyünden gelen kütüphane kurma talebini proje ofisimize bildirdik. Tekiardağ’lı iş insanımız aynı zamanda Tekirdağ Off Road Kulübü Başkanı Mehmet Öğülmüş kütüphanenin aypımını üstlendi. İnşallah en kısa sürede kütüphanemizi açarak Emine Bulut ismini vereceğiz. Kütüphane malzemelerini şimdiden kargolamaya başladık. “ dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Defa, Eleşkirt, Gökçayır’a, Kütüphane, Kuruyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı