Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 01:06 Bu haber 2502 kez okundu
 
Bursa Anadolu Günlerine İlk Defa Katılan Ağrı'ya Yoğun İlgi
Bursa’da Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından bu sene dördüncüsü tertip edilen Bursa Anadolu Günleri, kapılarını ziyaretçilere törenle açtı. Söz konusu etkinliğe  Ağrı ili ilk defa katılım gösterdi
GÜNDEM Haberi
Bursa Anadolu Günlerine İlk Defa Katılan Ağrı'ya Yoğun İlgi

Ağrı Valiliği ve BursaAğrı Kültürü Yaşatma Derneği iş birliği ile fuarda açılan stant, Bursalılar tarafından ilgiyle karşılandı. 

 

Bursa'da gerçekleştirilen ve 35 il derneğinin bir araya gelmesi ile kurulmuş olan Bursa İl Dernekleri Federasyonu, bu yıl ki geleneksel Bursa Anadolu Günleri'nin resmi açılışını Merinos AKKM’de düzenlediği törenle gerçekleştirdi.

 

Fuarın açılış törenine yoğun bir katılımın olurken, açılış töreninin kurdelesini Bursa İl Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Dursun ve Yönetim Kurulu Üyeleri yanı sıra Bursa ValisiYakup Canbolat, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Gümrük ve Ticeret Eski Bakanı Bülent Tüfenkçi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, fuara katılım sağlayan illerin temsilcileri ve dernek başkanları birlikte kesti.

 

Açılışı gerçekleşen fuara katılan illerden olan Ağrı standıda büyük ilgi gördü. Bursa Valisi Yakup Canpolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Milletvekilleri Ağrı standını ziyaret etti.

bursa-anadolu-gunlerine-ilk-defa-katilan-agriya-yogun-ilgi-1.jpeg

Ağrı standında Ağrı Valiliği adına Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, Bursa Ağrı Kültürü Yaşatma Derneği adına Dernek Başkanı Atilla Adsay, dernek yöneticilerinden olan Selahattin Alptekin, Fehmi Çetin, Mehmet Tandır, Fuat Çelik, Engin Kılıçarslan, Yaşar Kılıç, Baha Tuğrul Bilgin, Cihangir Eraslan ve Muzaffer Kaya’da misafirleri karşıladılar.

bursa-anadolu-gunlerine-ilk-defa-katilan-agriya-yogun-ilgi-4.jpeg 

Gerçekleşen fuarla alakalı düşüncelerini belirten Bursa Ağrı Kültürü Yaşatma DerneğiBaşkanı Atilla Adsay ” Ağrı Vali Yardımcımız Yakup Ömeroğlu’nun katılımları ile güzel bir etkinlik yaptık. Dört yıldır Bursa’da düzenlenen bir etkinlikti. Bizi davet ettiler ve BİLDEF’e üye olduk. Bu etkinliği de Ağrı Valiliğimiz ile birlikte yürüttük. Stant alanımızı 8 Vali, 34 kaymakam ve 30’a yakın belediye başkanı ziyaret etti.  Bizde hem protokole hem de stant ziyaretçilerimize Ayran Aşı çorbası ikram ettik. Bunun yanı sıra Bursa’da yaşayan iş insanlarımızın bir kısmı ile sabah kahvaltısı yaptık. Başta Ağrı Valimiz Süleyman Elbanolmak üzere destek veren herkese teşekkür ediyorum. “ ifadelerini kullandı.

bursa-anadolu-gunlerine-ilk-defa-katilan-agriya-yogun-ilgi-3.jpegbursa-anadolu-gunlerine-ilk-defa-katilan-agriya-yogun-ilgi-2.jpegbursa-anadolu-gunlerine-ilk-defa-katilan-agriya-yogun-ilgi-6.jpeg

 

Kaynak: Bursa Anadolu Günlerine İlk Defa Katılan Ağrı'ya Yoğun İlgi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa, Anadolu, Günlerine, İlk, Defa, Katılan, Ağrı'ya, Yoğun, İlgi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı