Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 11:56 Bu haber 5872 kez okundu
 
CESİM GÖKÇE DAVUTOĞLU’NUN GELECEK PARTİSİNİN KURUCULAR KURULUNDA
Ahmet Davutoğlu’nun ekibi İçişleri Bakanlığı’na giderek dilekçelerini sundu. Başvurunun İçişleri Bakanlığı'nda sonuçlandırılmasının ardından açıklama yapan eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün, "Vatana, millete hayırlı olsun" diye konuştu.
POLİTİKA Haberi
CESİM GÖKÇE DAVUTOĞLU’NUN GELECEK PARTİSİNİN KURUCULAR KURULUNDA

Yeni partinin kuruluş dilekçesini vermek üzere Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ, Nedim Yamalı, Feramüz Üstün, İzzettin Küçük ve Yeşim Karadağ İçişleri Bakanlığı’na gitti.

 

AYHAN SEFER ÜSTÜN: VATANA, MİLLETE HAYIRLI OLSUN

Eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün, "Partimizin kuruluşu gerçekleşti ve tüzel kişilik kazandı. Vatana, millete hayırlı olsun." dedi.

Ayhan Sefer Üstün, eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki yeni partiye ait başvuru işlemlerinin İçişleri Bakanlığında sonuçlanmasının ardından açıklama yaptı.

"Partimizin kuruluşu gerçekleşti ve parti tüzel kişilik kazandı. Vatana, millete hayırlı olsun" diyen Üstün, Türkiye siyasetine yeni bir parti kazandırdıklarını ifade etti.

Partilerinin yeni bir alternatif olarak doğduğunu belirten Üstün, "Bundan sonrası Allah'ın takdiri, milletimizin desteği. Partimizin örgütlenme çalışmaları hızla sürecek." değerlendirmesinde bulundu.

Ayhan Sefer Üstün, partinin tanıtım toplantısının yarın gerçekleştirileceğini bildirdi.

 

LİSTEDE CESİM GÖKÇE'DE YER ALDI

Davutoğlu'nun ekibinde, önceki dönem AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim GÖKÇE'de yer aldı. Adı zaman zaman istifa haberleri ile gündeme gelen Kemal Atmaca'nın ismi ise kurucular kurulunda yer almadı.  Cesim Gökçe'nin partide hangi görevi alacağı ise henüz netleşmedi.

 

154 KİŞİLİK KURUCULAR KURULU

İşte O liste...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CESİM, GÖKÇE, DAVUTOĞLU’NUN, GELECEK, PARTİSİNİN, KURUCULAR, KURULUNDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı