İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BAYRAM KAMPANYASI
BAYRAM KAMPANYASI
SOKAK ROPÖRTAJLARI
SOKAK ROPÖRTAJLARI
Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 14:52 Bu haber 2526 kez okundu
 
ÇETİN, BAYRAM TATİLİNE ÇIKACAKLARI UYARDI
Doğu Anadolu Sürücü Kursları Federasyonu (DASKEF) Başkanı Kenan Çetin,Kurban Bayramı tatili için yola çıkacak sürücülere uyarılarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
ÇETİN, BAYRAM TATİLİNE ÇIKACAKLARI UYARDI

Doğu Anadolu Sürücü Kursları Federasyonu (DASKEF) Başkanı Kenan Çetin,Kurban Bayramı tatili için yola çıkacak sürücülere uyarılarda bulunarak, "Trafik işaretlerine uyulmalı, yolun uzunluğuna göre kısa molalar vererek dinlenilmeli ve aşırı hız yapılmamalı Çetin,bayram tatili dolayısıyla yollarda yoğunluk olacağını ve bu dönemlerde trafik kazalarının arttığını söyledi.

 

Aşırı hız yapılmamasının önemine işaret eden Çetin, araçların hızı arttıkça sürücülerin görüş mesafesinin daraldığını dile getirdi.

 

Çetin, tatile çıkacak sürücülerin dikkatli olmaları gerektiğini ifade ederek, "Trafik işaretlerine uyulmalı, yolun uzunluğuna göre kısa molalar vererek dinlenilmeli ve aşırı hız yapılmamalı" ifadesini kullandı.

 

"YAĞIŞLI GÜNLERDE ZEMİNE DİKKAT EDİLMELİ"

 

Yolların belirli kesimlerinde Elektronik Denetleme Sistemi olduğunu anımsatan Çetin,söz konusu uygulamanın kurallara uyulması açısından yararlı olduğunu kaydetti.

 

Çetin "Sürücülerin hız sınırına, yollarda çalışma yapılan yerlere ve özellikle yağışlı günlerde zeminin durumuna dikkat etmeleri gerekiyor" diye konuştu.

 

Sürücülere seyir halindeyken telefon ve radyo gibi cihazlarla ilgilenmemeleri uyarısında bulunan Çetin, bu tür araçların dikkati dağıtarak kazaya yol açtığını söyledi.

 

KAZALARIN ÇOĞU AŞIRI HIZDAN

 

Gelişmiş ülkelerde trafik cezalarının caydırıcı olduğunu anlatan Çetin , "Biz ise 'Ceza yazarlarsa öderiz' deyip geçiyoruz. Kazaların çoğunluğu hızdan kaynaklı. Eğer bunu kontrol altına alabilirsek, kuralları ihlal etmezsek başarılı bir seyahat gerçekleştiririz." dedi.

 

Çetin,trafik kazalarında sürücü kusurunun yüzde 90'lar düzeyinde olduğunu ifade ederek, şehirlerarası otobüs şoförlerinin uykusuz yola çıkmamaları gerektiğini.’ söyledi

Kenan Çetin, bu vesileyle herkesin bayramını kutladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇETİN,, BAYRAM, TATİLİNE, ÇIKACAKLARI, UYARDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı