Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 13:47 Bu haber 6530 kez okundu
 
DOLMUŞ KRİZİ BÜYEYECEK GİBİ
Şehir içi ulaşım yapan kooperatif Başkanları ve üyelerinin bugün yapmaları beklenen basın açıklaması Ağrı Valiliğinin daha önce almış olduğu karara takıldı.
GÜNDEM Haberi
DOLMUŞ KRİZİ BÜYEYECEK GİBİ

Yaklaşık iki aydır Ağrı Belediyesi ve Şehir içi Servis işletmeleri için Valilikte kurulan uzlaşma komisyonun masası önceki gün dağılmasından sonra Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanları basın açıklaması yapmak istediler.

Bugün sabah saatlerinde Ağrı Valiliği önünde toplanıp basın açıklaması yapmak isteyen yüzlerce servis şoförü ve çalışanlarına yasak hatırlatıldı.

 

Ağrı Valiliğinin Ağrı’da, 22 Kasım itibariyle 15 gün boyunca kent merkezi ve ilçelerinde eylem ve etkinlikler yasaklamıştı.

Valiliğin tebliğinde şunlar ifade edildi:

“5442 Sayılı İller İdaresi kanununun 11/A ve 11/C maddeleri ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamı dışında kalan ve mezkur kanun hükümleri çerçevesinde; Valilik Makamının uygun göreceği etkinlikler ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların gelenek ve göreneklere göre yapılacak programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar hariç olmak üzere ilimiz sınırları içerisinde her türlü kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, kamu kurum ve kuruluşun kendi binası dışında yapacakları basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni, şenlik, konser, eğlence, oyun temsili gösteri, broşür, bildiri dağıtım ve benzeri türdeki tüm etkinlikler ile ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere, el ilanı, broşür ve benzeri dağıtılması, afiş, pankart azalması vb. etkinliklerin 22 Kasım 2019 tarihinden itibaren 15 (On beş) gün süre ile Ağrı İl merkezimiz ve ilçeler dahil olmak üzere tüm il sınırları içerisinde yasaklanmıştır

Bu Karar Sonrası Toplanan Kalabalık Dağılırken Basın Açıklamasının İleri ki bir tarihte Yapılacağı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DOLMUŞ, KRİZİ, BÜYEYECEK, GİBİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı