Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 22:32 Bu haber 3090 kez okundu
 
FARUK KAYA’NIN KİTABI ÇIKTI
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof.Dr. Faruk Kaya’nın kitabı “Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi”, kitabı raflarda yerini aldı.
AĞRI Haberi
FARUK KAYA’NIN KİTABI ÇIKTI

‘Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi Doğal Çevre Özelikleri ve İnanç Turizmi açısında önemi’ adlı kitabı yazan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof.Dr. Faruk Kaya, ‘Uzun ve titiz bir çalışmanın ürünü olan Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi Kitabım yayımlanarak kitapçılardaki yerini aldı. Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi ile ilgili merak edilen birçok sualin cevabını bulduğu bu kitabı istifadenize sunuyorum....

Ağrı Dağı, jeolojik-jeomorfolojik özelliklerinin yanı sıra tufandan sonra Nuh'un gemisine ev sahipliği yaptığı inanışı nedeniyle de efsanevi kimliğiyle ön plâna çıkan bir dağdır. Bu çalışmayla inanç turizmi açısından sahip olduğu yüksek potansiyeline rağmen hak ettiği ölçüde değerlendirilemeyen Ağrı Dağı ve çevresine bir kez daha dikkatleri çekmek, bu dağın yüksek turizm potansiyelinin hak ettiği ölçüde değerlendirilmesine yönelik öneriler geliştirmek, Ağrı Dağı’nın ülkemizin tanıtılması öncelikli turistik alanlarından biri olarak ele alınmasını sağlamak ve bu konuda ilgili ulusal, bölgesel ve yerel kurum ve kuruluşlar nezdinde farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Zira turizm faaliyetlerinin Ağrı ilinin kalkınması ve sürdürülebilir gelişmesinin temini açısından oldukça önemli olduğu aşikârdır.’diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FARUK, KAYA’NIN, KİTABI, ÇIKTI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
FARUK KAYA’NIN KİTABI ÇIKTI
Yorumlar
Haber Yazılımı