Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 23:07
 
HIRSIZLIK İDDİASINA MÜFETTİŞ GELMİŞ
Bugüne kadar adı yolsuzluluk ve hırsızlık ile adı anılan Ağrı İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğüne müfettiş gönderildi.
- Haberi
HIRSIZLIK İDDİASINA MÜFETTİŞ GELMİŞ

Haber merkezimize gelen bilgiye göre Ağrı İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğünde gerçekleşen fidan alımı ve bahçe kurulumu işine ait yolsuzluk iddialarını içeren haberimizin ardından Ağrı İl Tarım Orman Müdürlüğüne yolsuzluk iddialarını araştırmak üzere bakanlık tarafından müfettiş görevlendirildi.

Bugüne kadar bazı siyasetçilerin koruması altında olan kurum Müdürü ve çalışanları hakkında şehirde söylenen hırsızlık ve yolsuzluk iddiaları Bakanlık tarafından dikkate alındı bilgisi şehirde ve kurumda bayram havası yaşattı.

Ağrı İl Genel Meclis üyelerinin de araştırılmak üzere konuyu il genel meclisine taşıdığı öğrenildi.

Daha önce de yapılan yolsuzluk haberlerinin ardından görevlendirilen müfettişlerin küpe alımı,araç kiralaması,reklam ihaleleri fidan ve bahçe kurulumu başta olmak üzere tüm ihaleleri inceleyeceği bilgisi edinildi.

İlgili kuruma müfettiş görevlendirilmesinin ardında bugüne dek çeşitli yerel internet haber sitelerinde yapılan  haberlerin ihbar kabul edildiği bilgisine erişildi.,

Söz konusu yolsuzluk iddialarına yönelik başlatılan soruşturmaya İl Özel İdaresinin de dahil edileceği iddia ediliyor.

Yolsuzluk incelemelerinde daha önceden gerçekleştirilen 1. Toplulaştırma sürecinde yaşandığı iddia edilen mera uygulamaları da araştırılacak.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı