Haber Detayı
20 Aralık 2021 - Pazartesi 12:19 Bu haber 4334 kez okundu
 
HALİL ÖZYOLCU GİDİYOR MU?
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu, görevden alınıyor mu. Siyasi kulislerde dönen iddiaya göre AK Parti Genel Merkezi tarafından 18 İl Başkanını değiştirmeye gideceği düşünülüyor.
POLİTİKA Haberi
HALİL ÖZYOLCU GİDİYOR MU?

Yaklaşık bir yıl önce AK Parti Ağrı İl Başkanlığına atanan Halil Özyolcu, Ağrı için adeta kurtarıcı olarak gönderildi. Ağrı AK Parti’de yaşanan sıkıntılar ve seçmen ile kopan ilişkileri düzeltmesi için görevlendirilen Özyolcu, döneminde işler tam tersine döndü.

Ağrı’da yapılan bütün anketlerde AK Parti’nin durumu yüzde 10’ların altında olması ve partisinin her geçen gün kan kaybetmesi Genel Merkez tarafından değişikliğe gideceği iddiaları her geçen daha yüksek ses ile konuşulmaya başlandı.

10 aylık İl Başkanlığı döneminde partisini toparlaması gereken Özyolcu, tam tersi bürokrat ve memur alımları ve görev değişikliği için çabaladığı ve bunda başarılı olamadığı en çok konuşulan iddiaların başında geliyor. En son da partisine üye olan seçmenlerin üyelikten çıkarması kararı ve bu kararların dışarıya sızması hem parti için de hem seçmen arasında büyük tepki ile karşılamış ve Başkan Özyolcu sessiz kalmak zorunda kalmıştı.

Özelikle bir dönem AK Parti’den ayrılıp Abdüllatif Şener’in kurduğu partiye geçmesi ve sonradan yeniden AK Parti’ye il Başkanı olan Halil Özyolcu, AK Parti seçmeni tarafından kabul görmedi. O dönem birlikte hareket ettiği bazı isimleri yönetimde görevlendirmesi ayrıca o dönemde AK Parti saflarında yer alan vatandaşlara şu an mobing uygulayarak partiden uzaklaştırmaya çalışması  Ağrı halkı tarafından büyük bir tepkiye de neden olduğu en büyük iddialar arasında.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HALİL, ÖZYOLCU, GİDİYOR, MU?,
Yorumlar
Haber Yazılımı