Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 13:42
 
HASTALAR TEDAVİYE DEĞİL, ÖLÜME GÖNDERİLİYORLAR
10 Haziran 2018 de açılışı yapılan Ağrı Devlet Hastanesinde Ameliyathaneler tadilatta olduğu için hastalar evlerine gönderilmeye başlandı.
GÜNDEM Haberi
HASTALAR TEDAVİYE DEĞİL, ÖLÜME GÖNDERİLİYORLAR

10 Haziran 2018 de açılışı yapılan Ağrı Devlet Hastanesinde Ameliyathaneler tadilatta olduğu için hastalar evlerine gönderilmeye başlandı.

 

Gazeteci Taner Söylemez’in özel haberi, sağlık sektöründe yaşanan rezaleti gözler önüne serdi. Geçtiğimiz aylarda Ağrı’da ki başarısızlığı sebebi ile görevden alınan, ancak yerine ekürü atanan Sağlık Müdürlüğü, Ağrı’da kangren haline gelen sağlık sektöründe bir adım ileri gidemediler.

 

 Söylemez’in haberine göre;

Geçtiğimiz yıl İl Sağlık Müdürü Ali Bulut tarafından inşaat halinde iken hizmete açılan Ağrı Devlet Hastanesinde hastaların hayatını hiçe sayan uygulamalar devam ediyor. İnşaatı tamamlanmamış Hastanenin açılışının üzerinden 1 yılı aşkın zaman geçmesine rağmen eksikler giderilemediği için Ağrılılara ölüme terk ediliyorlar.

 

Ağrı Devlet Hastanesinin Ameliyathaneleri tadilata alındığından Ağrı da acil dışında ameliyatlar gerçekleştirilemiyor. Geçtiğimiz Cuma günü üroloji servisine yatırılan bir hasta durumunun ağır olmasına rağmen Doktor tarafından ameliyathanelerinin tadilatta olduğu gerekçesi ile taburcu edilerek evine gönderildi. Böbrek taşları nedeni ile hastaneye yatırılan hastanın durumuna ilişkin Uzman Hekim ’’Hastanın durumu ciddi değerler yüksek ameliyat etmemiz gerekir ,aksi takdirde böbrekleri kaybetme riskimiz var ama ameliyathanemiz tadilatta olduğu için ameliyatı gerçekleştiremiyoruz’’dedi.

 

Ameliyathane olmadığı için Ameliyatı gerçekleştiremeyeceklerini vurgulayan Doktor hasta yakınlarına hastayı eve götürmelerini ve hastayı en erken 12 Temmuz Cuma günü ameliyathanenin tadilatının biteceği gün ameliyat edebileceklerini söyleyerek taburcu etti. Çaresiz aile ameliyatı gerçekleştirilemeyen hastasını evine götürerek şifa aramaya başladı.

Siyasetin ve bürokrasinin torpillisi Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut’un Ağrı sağlık kurumlarında oluşturduğu derin tahribat devam ederken bürokrasi ve siyaset kurumları suskunluğunu sürdürüyor. Ağrılılar Ağrı Devlet Hastanesinden Ölüme sevk ediliyor.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HASTALAR, TEDAVİYE, DEĞİL,, ÖLÜME, GÖNDERİLİYORLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı