Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 11:23 Bu haber 4366 kez okundu
 
İkinci Meteor Nereye Düştü
Dün gece Artvin'den Bingöl'e, Erzincan'dan Ağrı'ya ve Trabzon'a kadar Türkiye'nin birçok noktasında gökyüzü bir anda gündüz gibi aydınlandı. Kaynak: Ağrı'ya Göktaşı Mı Düştü?
GÜNDEM Haberi
İkinci Meteor Nereye Düştü

Artvin'den Bingöl'e, Erzincan'dan Trabzon'a kadar Türkiye'nin birçok noktasında gökyüzü bir anda gündüz gibi aydınlandı. Bir ışık demetinin hızla süzülüp dağlar arkasında kaybolduğu görüntülerin ardından bir patlama görüldü... Meteor olabileceği değerlendirilen cismin ne olduğu henüz bilinmiyor. Meteorolji profesörü Mikdat Kadıoğlu, düşen cismin uzay çöpü olabileceğini söyledi...


Akşam saatlerinde Türkiye'nin bir çok yerinde hava aniden aydınlandı. Ardından da gökgürültüsünü andıran kuvvetli bir ses duyuldu.

Erzurum, Erzincan, Artvin, Ağrı, Trabzon ve Bingöl'den görülen ve göktaşı olduğu düşünülen cismin düşme anı kameralara yansırken insanlar şaşkınlığını gizleyemedi. Ağrılılar sosyal medyada gökyüzünde parlayan ışık topu şeklinde bir cisim gördüklerini söyledi.

 

turkiyenin-dort-bir-yanindan-goruldu1.jpg

Düşme anından sonra ise havada toz bulutu oluştuğu görüldü.

Tam olarak neyere düştüğü bilinmeyen cismin göktaşı mı yoksa başka bir şey mi olduğu konusunda şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmış değil. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İkinci, Meteor, Nereye, Düştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı