Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 12:35 Bu haber 3119 kez okundu
 
Milletvekili Çelebi: Muhtarlarımız gözbebiğimiz, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkarlarıdır
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Muhtarlar Gününe özel bir mesaj yayınladı.
POLİTİKA Haberi
Milletvekili Çelebi: Muhtarlarımız gözbebiğimiz, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkarlarıdır

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, muhtarların, geleneksel kamu anlayışının en temel unsurlarından birini teşkil ettiğini belirterek, “Muhtarlarımız bizim gözbebeğimiz, milletimizin güzide temsilcileri ve hizmetkarlarıdır. Başta Ağrı’lı muhtarlarımız olmak üzere özveriyle görev yapan tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, muhtarlık müessesinin doğrudan demokrasinin en iyi şekilde temsil edildiği köklü ve kurumsallaşmış bir yapı olduğunu söyledi. Muhtarların halkın taleplerine en hızlı ve doğudan cevap verebilecek, devlet ile vatandaş, merkez ile yerelarasında köprü oluşturan demokrasinin yapı taşlarından biri olduğunu kaydeden Çelebi, mesajında şunları söyledi:

“Vatandaşlarımızın yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, güvenli ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören, demokrasimizin temel yapı taşı olarak devletimiz ve milletimiz adına özveriyle çalışan başta Ağrı’lımuhtarlarımız olmak tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Çelebi:, Muhtarlarımız, gözbebiğimiz,, milletimizin, güzide, temsilcisi, ve, hizmetkarlarıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı