Haber Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 19:31 Bu haber 7652 kez okundu
 
NİHAT ADAN’DAN VALİ ELBAN’A İLTİFAT
İstanbul Ağrı Dernekleri Başkanı Nihat Adan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Başakşehir Hastanesinin açılışında açıklamış olduğu 1 Milyon İstihdam projesi dolayısı ile teşekkür etti.
VALİLİK Haberi
NİHAT ADAN’DAN VALİ ELBAN’A İLTİFAT

İstanbul Ağrı Dernekleri Başkanı Nihat Adan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Başakşehir Hastanesinin açılışında açıklamış olduğu 1 Milyon İstihdam projesi dolayısı ile teşekkür etti.

 

Adan, Vali Süleyman Elban’ın öngörüsü ve ufku ile Ağrı’daki çocuklarımıza umut olduğunu söyleyerek, “Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başakşehir Hastanesinin açılışında, yazılımın ne derece önemli olduğundan söz etmişti. 2019 yılında Sayın Valimiz onuruna İstanbul’da verdiğimiz yemekte, iş adamı  Ahmet Andiç, yazılım ve ilgili Valimizin yaptıklarına teşekkür etmiş, Valimiz ise konuyu İstanbul’da yaşayan Ağrılı hemşerilerine anlatmıştı. Valimiz, yazılımla ilgili olarak 2017yılında kodlama üzerine çalıştıklarını 2017-2018 Eğitim ve öğretim yalında bu işin startını vereceklerini söylemişti.” dedi

 

AĞRI YAZILIMDA SÖZ SAHİBİ OLACAK
Ağrılıların Türkiye’de söz sahibi olacaklarını söyleyen Adan, “Valimiz, başlattığı Kodla Ağrı projesi ile Ağrı’nın Türkiye de yazılım konusunda söz sahibi çocuklar yetiştireceğini söyledi. Proje kapsamında, Ağrı merkez ve yedi ilçede toplam 300 okulda 480 proje bulunduğunu ve ilk yılında elli bin öğrenciyi eğitime almayı düşündüklerini,  il genelinde robotik kodlama alan öğrenci sayısının 165 bin civarında olacağını söylemişti. Amacının Ağrı da yetişmiş yazılımcı konusunda ülkede söz sahibi olmak, Hindistan nasıl söz sahibi ise bizde Türkiye’de Ağrı’da söz sahibi olmak istiyoruz, demişti.

 

AĞRI’DA ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR
Yapılan çalışmalar sonrası projenin ümit verdiğini söyleyen Adan, “ 2017 yılında yapılan çalışmaları sorduğumuzda örneğin Eleşkirtli öğrencilerimiz güneş paneli, şarj alabilen uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen araç ile yine T 400 yerli hava savunma sistemi projesi yaptıklarını söylemişti. İstanbul Ağrı Dernekleri Başkanı olarak Sayın Valimizi öngörüsü dolayısı ile kutluyorum. İlimizi düşünerek hayata geçirmek için yaptığı çalışmaları ve yazılımın ne derece önemli olduğunu çocuklarımıza kavratması, Ağrının yazılım konusunda söz sahibi olması yolundaki çabasından dolayı bir Ağrılı olarak teşekkür ediyorum” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: NİHAT, ADAN’DAN, VALİ, ELBAN’A, İLTİFAT,
Yorumlar
Haber Yazılımı