Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 09:27 Bu haber 2146 kez okundu
 
NURİ BAYRAM AĞRI’YA ATANAN ÖĞRETMENLERİ KALEME ALDI
Ağrı Basın Birliği Başkanı Nuri Bayram, geçtiğimiz günlerde Ağrı’ya atanan 925 öğretmeni kaleme alarak, bu atamaların önemini anlattı.
POLİTİKA Haberi
NURİ BAYRAM AĞRI’YA ATANAN ÖĞRETMENLERİ KALEME ALDI

Ağrı Basın Birliği Başkanı Nuri Bayram, geçtiğimiz günlerde Ağrı’ya atanan 925 öğretmeni kaleme alarak, bu atamaların önemini anlattı.

Bayram yazdığı yazıda Ağrı’da öğretmen sorununun yerel çözümlerle çözüldüğünü söyleyerek, “Haziran ayı itibari ile Ağrı’da önemli bir öğretmen sorunu ortaya çıkacak. Sözleşmeli öğretmenlerin sürelerinin dolması ile birlikte tayin talep edeceklerdir. Bundan dolayı da ciddi bir öğretmen açığı ortaya çıkacak. “ dedi.

 

Türkiye’ye 20.000 öğretmen atanırken bunun bine yakınının Ağrı’ya atanmasının siyasi bir öngörü olduğunu söyleyen Bayram,  bu sebeple Milletvekili Ekrem Çelebi’yi de tebrik etti.

 

YAZININ TAMAMI İSE ŞÖYLE;

Evet Türkiye’nin 81 iline 20.000 Öğretmen atanırken Ağrı’ya atanacak öğretmen sayısı 925 yani atanacak Öğretmen sayısının 20’de biri Ağrı’ya atanacak.

 

Bunu geçtiğimiz günlerde Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin SMS mesajı ile öğrenmiş oldum.

Ağrı’da Öğretmen sorunu olmadığı halde nedir bu Öğretmen ataması diye merak ettim.

Atama süreci dolmuş ama Ekrem Çelebi Milli Eğitim Bakanına şu talepte bulunmuş.

Bu yıl sonunda sözleşmeli Öğretmenlerin Çakılı kadroları sonra eriyor , yani sözleşmeli Öğretmenlerin gitmesi tayin taleplerine bağlı olacak.

Haziran’dan sonra yeni Eğitim Öğretim yılında ciddi bir Öğretmen eksiğini Ağrı bekliyor.

Öngörüsü ile bu durumu tahmin eden Çelebi daha henüz önümüzdeki Eylül ayı gelmeden on ay sonranın hesabını yaparak Ağrıya 925 Öğretmen ataması yapılması için Milli Eğitim Bakanlığında adeta kamp kurmuş.

Kimisi Çelebi’nin gönderdiği SMS’ lere ÇILDIRSA da SMS’lerin hepsinde ya bir yatırım ya da bir hizmet anlatılıyor.
 
Ben şahsen bu öngörüsü dolayısıyla Milletvekilimizi tebrik ediyorum

Hele ki daha Eğitim Öğretim sezonunun ortasında bu kadar Öğretmen atamasının Ağrı’ya gerçekleştirilmesini sağlamak ayrı bir meziyet ayrı bir başarı.

Bu konuda Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Faruk Tekinin de hakkını vermek lazım Siyasetle iç içe çalışmanın karşılığını elbette ki Eğitimdeki başarısı gösterecektir.

Doktor konusunda da Ağrı’lıların aynı şekilde bir beklentisi olduğu kesin, bu konudaki yazımı hazırlıyorum çünkü Doktor sorunu sadece Ağrı’nın değil Türkiye’nin genel bir sorunu araştırmalarımı tamamladıktan sonra konu hakkında da sizleri bilgilendireceğim.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: NURİ, BAYRAM, AĞRI’YA, ATANAN, ÖĞRETMENLERİ, KALEME, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı