Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 09:42
 
NURİ BAYRAM'DAN 30 AĞUSTOS MESAJI
Ağrı Basın Birliği Başkanı Nuri Bayram, 30 Ağustos'un, esaret zincirine vurularak yok edilmek istenen bir milletin 'Ya istiklal ya ölüm' parolası ile başlattığı destansı mücadelenin zaferle taçlandığı gün olduğunu belirterek, Zafer Bayramı'nın 97.yıldönümünü kutladı.
GÜNDEM Haberi
NURİ BAYRAM'DAN 30 AĞUSTOS MESAJI

Nuri Bayram, Türk milletinin tarihinin zaferlerle dolu olduğunu hatırlatarak, bu millet için vatan, bayrak ve kutsal değerlerin canı pahasına korunması gereken önemli değerler olduğunu vurguladı. Atatürk'ün açtığı yolun, Türk milletinin sonsuza kadar yol haritası olacağını ifade eden Bayram, 30 Ağustos'un da, tıpkı diğer zaferler gibi, Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığı için nihai hamleye karar verdiği tarihin adı olduğuna dikkat çekti. Bayram, "30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'daki bu zafer, Türkiye'yi uçurumun kenarından almış, ülkemiz düşman topraklarından arındırılmış ve mücadelenin büyük zaferle sonuçlanmasının ardından, ülkemiz yeni ufuklara ve büyük hedeflere yelken açmayı bilmiştir" dedi.

Nuri Bayram, 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferi'nin 97. Yıldönümünde bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve özlemle andıklarını ifade ederek, Türk milletinin atalarından aldığı ilhamla, şer odaklı işbirlikçilere dün olduğu gibi, bugün ve yarında aynı kararlılıkla, aynı mücadelesi göstereceğine inancının tam olduğunu vurguladı. 

 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı