Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 12:50 Bu haber 2473 kez okundu
 
NURİ BAYRAM YAZDI, 'TBMM KONUK EVİ BİR ÇABANIN ÖRNEĞİ'
Ağrı Basın Birliği Başkanı Nuri Bayram, uzun bir ardan sonra sessizliğini bozarak, Ekrem Çelebi’nin başarısı ve Vali Dr. Osman Varol’un katkıları ile Ağrı’ya yapılacak TBMM Evi’ni kaleme aldı.
GÜNDEM Haberi
NURİ BAYRAM YAZDI, 'TBMM KONUK EVİ BİR ÇABANIN ÖRNEĞİ'

Uzun süredir köşe yazısı yazmama kararı almıştım okuyucularım ve Ağrı Siyasetini takip edenler bilirler ki en son Ak Partinin merkez ilçe kongresinde Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan‘la bir polemik yaşadık.

Bu konuda konuşmalarımı devam eden yargı süreci sebebiyle daha sonrasında yargı kararından sonra yazacağım onun için tüm okuyucularımdan affımı istiyorum.

Konu benim için Ağrıya yapılacak yatırımlar olmalı ben insanların fikirlerini tartışmalıyım, insanların çalışmalarını yazmalıyım, insanların Ağrıya yaptıkları hizmetleri kaleme almalıyım.

Okuyucu da benden yapılan ve yapılmayan hizmetleri aktarmamı istiyor.

Sokakta caddede kimi görsem bana şunu niye yazmıyorsunuz bunu niye yazmıyorsunuz diye sitemde bulunuyor.

Her şeyi yazmanın elbetteki bir sırası var ama bugün yazmak istediğim bir konu var ki  bir çabanın sonucu ortaya çıkan bir yatırım.

Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi zaten çalışkanlığıyla bildiğimiz bir isim.

Plan ve bütçe Komisyonu üyesi ve orada yatırımcı Milletvekili olarak biliniyor.

Ondan çok bahsetmeyeceğim çünkü zaten Çelebi’nin çabalarını herkes takdir ediyor.

Çelebi Türkiye büyük millet Meclisinin 2021 bütçe görüşmelerinde söz alarak Meclis Başkanı Mustafa Şentoptan TBMM evi adıyla bir proje talebinde bulunduğunu basın ve kamuoyu ile paylaşmıştı.

Dün de Ağrı Valimiz Sayın Osman Varol ile birlikte Meclis Başkanına gidip bu projeyi teyid ederek yatırım programına alınmasını sağladılar.

Osman Varol Valimiz ve Milletvekilimizin birlikte efor sağladığı bu çaba Ağrı'ya 15 milyonluk bir yatırımın gelmesini sağladı.

Ağrıya çok özel bir TBMM konuk evi yapılacak.

Bu konuk evinin eski süt fabrikasının bulunduğu bölgeye yapılması neredeyse netlik kazandı.

Daha önceden de bu bölgeye bir kütüphane yapılacağı biliniyordu,şimdi Milletvekilimizin açıkladığına göre hem kütüphane hem konuk evi hem de diğer Eğitim donanımları ile birlikte eski süt fabrikasının bulunduğu atıl bölge yeniden insan sirkülasyonunun olduğu bir hale gelecek.

Böylelikle 2021 yılı için Vekil Bey’in ve Vali Bey'in çabaları ile gördüğümüz bir kütüphane ve bir konuk evi kesinleşmiş oldu.

Biz her zaman söyleriz her Milletvekili her Belediye Başkanı her Bürokrat çalıştığı süre içerisinde yılda bir eser bırakmış olsalar,şu anda Ağrı yaşanılacak kentler arasında emin olun ki ilk 30 şehir arasında yer alabilirdi.

Artık Yerel Yöneticilerimizden beklediğimiz tek şey var artık eforunuzu Ağrı için harcayın.

Bırakın artık şu bir kaç kişinin menfaati uğruna yarattığı kaos ortamına çanak tutmayı.

Emin olun ki hiç birinin Ağrıya dair bir yararını göremezsiniz,Onlar ancak küçük olsun benim olsun modundalar.

Ağrı yatırımlardan payını ancak tüm Siyasetçilerin ve Bürokratların birlikte hareket edip, hep birlikte çaba harcayarak alırlar,aksi takdirde Ağrı halkı hiç kimseyi unutmaz zamanı geldiğinde herkesin notunu ayrı ayrı verir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: NURİ, BAYRAM, YAZDI,, 'TBMM, KONUK, EVİ, BİR, ÇABANIN, ÖRNEĞİ',
Yorumlar
Haber Yazılımı