Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 13:46
 
Perşembe'nin Gelişi Çarşamba'dan Belli Olur
Nuri Bayram, son köşe yazısında AK Parti'nin olası bir MYK değişikliğinde Ekrem Çelebi gibi Cumhurbaşkanına sadık bir devlet adamının AK Parti MYK'sında yer alması gerektiğini yazdı.
POLİTİKA Haberi
Perşembe'nin Gelişi Çarşamba'dan Belli Olur

Klasik bir atasözü olacak belki de ama genelde bir işin oluşacağının emarelerini önceden kamuoyunda görürseniz, bu atasözü cuk diye yerine oturur. 


Dün açıklanan İstanbul seçimlerinin yenilenmesi de bu atasözünün belirttiği gibi oldu adeta.


Geçtiğimiz hafta sonunda Akit TV’nin konuğu olan Ağrı Milletvekilimiz Ekrem Çelebi’nin programını izliyordum. Sunucu Fatin Dağıstanlı, Çelebi’ye İstanbul seçimlerini sordu. 


Açıkçası bu güne kadar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik dışında kimseden İstanbul seçimleri için pekte bir yorum görmemiştim. 


Bu sebeple, Çelebi’nin doğrudan yorum yapmayarak topu YSK’ya atacağını düşünmüştüm. 


Ama Çelebi beni yanılttı…

“YSK’nın seçimleri iptal edeceğine inanıyorum” diyerek Sandık kurulu başkanlarının usulsüz atandığını ve bu işin kanunların dışına çıkarak şaibe yarattığını söyledi.” 


AK Parti’nin bir çok ağır topu temkinli bir şekilde beklerken, benim Milletvekilim, kendi partisinin değerlerini en üstte tutarak, bir canlı yayında topu taca atmayarak, seçimlerin yenileneceğini söyledi.


Ve dün beklenen karar çıktı. 


Üstelik Çelebi’nin söylediği minvalde bir gerekçe ile çıktı. 

Sandık Başkanları usulsüz atanmıştı.


Kısacası başta dediğimiz gibi, Perşembe geliyordu ve Ekrem Çelebi bunu Çarşamba’dan belli etmişti.


Peki Çelebi’nin bu konudaki görüşü neyi ifade ediyor.


Siyasetle ilgilenen herkeste bilir ki AK Parti’de böyle hassas konularda konuşmak için ya bu işin bizzat takipçisi olmanız, ya da bu işin uzmanı olmanız gerekiyor.


Çelebi yayında her ne kadar “Ben Adalet Kökenliyim, bu yüzden biliyorum” demişse de benim inancıma göre Çelebi, AK Parti’de iyi bir parti büyüğü konumuna gelmiş durumda.


Hatırlayın, Cumhurbaşkanımız bir önceki MYK’da ilk yüz kişilik ekibine Çelebi’yi almıştı.


Aile büyükleri de Ankara ziyaretimizi iyi hatırlarlar. 

Çelebi’nin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ağrılılar ile bir araya getirmesi önemli bir hamle olmuş, Ağrı seçimlerinde elde edilen zaferi n tetikleyicisi olmuştu.


Recep Tayyip Erdoğan, yürüdüğü kutlu davada zaman zaman yalnız yürüyor. 


AK Parti, MYK’da değişiklik yapacak ise Çelebi gibi devletine bağlı, Recep Tayyip Erdoğan’a sadık ve çalışkan isimlerle yola çıkması artık elzemdir. 


Bölgemizin insanlarının yeniden MYK’da yer alması Türkiye İttifakı söylemlerinin de gereği olacaktır. MYK’nın da tüm Türkiye’yi kucaklaması gerekiyor.


AK Parti bu güne kadar Ağrı’ya bakanlık vermedi. 


Oysaki Ağrı her dönem AK Parti’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza sevgisini gösterdi.


Bakanlık vermiyorsanız, AK Partinin karar mercilerinde yer alabilecek bir Ağrılının yer alması, seçimleri kazanan Ağrılıların hakkı gibi geliyor bana. 


Çünkü 2023 seçimlerine, 100. yıl vizyonu na gidecek olan yolda, Türkiye ittifakına ihtiyaç var.

 

 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı