Haber Detayı
22 Ocak 2022 - Cumartesi 21:44 Bu haber 2289 kez okundu
 
SAĞ YANI İKTİDAR SOL YANI İMAMOĞLU
Ağrı’nın Diyadin ilçesinde Mollakara Köyünde çıkarılması düşünülen altın rezervine köylünün tepkisi devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
SAĞ YANI İKTİDAR SOL YANI İMAMOĞLU

 Geçtiğimiz günlerde Ağrıya Ekrem İmamoğlu’nun baş danışmanı ile birlikte gelen TMSF Başkanı Fatin Rüştü, köylüleri ikna etmek için görüşmeler yaptı.

AK Parti cenahında TMSF başkanına tepkiler çığ gibi yağarken, TMSF Başkanının İmamoğlu’nun reklamını yaptığı iddia ediliyor. Hatta köyün camisinde  size Ekrem İmamoğlu’nun selamını getirdik denildiğinde adeta kıyametler koptu, köylüler ellerinde ki sopalar ile heyete saldırmaya kalkıştığı en büyük iddialar arasında.

 Sağ tarafını Rizeli olması hasebiyle iktidara dayayan TMSF Başkanı, sol yanını ise olası seçimlerde kazanma ihtimaline karşılık İmamoğlu’na dayıyor. Yani sağı iktidar, solu İmamoğlu.

Köyülere Sayın İmamoğlu’nun Baş Danışmanı diye tanıtarak İmamoğlu’nun gücünü Diyadinlilerinde görmesini sağalamaya çalışması ve bu yönde çabası da takdire şayan görünüyor.

TMSF Başkanı madem ikna edeceksen Ağrının Valisi yokmu? Diyadinin Kaymakamı yokmu.

Köylü ısrarla sana siyasetçi bize gelmesin dediğini duymuşsundur.

Zaten Diyadinin sorunu siyaset sorunu.

Sen tutup AK Partili değil de CHP’li birini götürerek neyi amaçladın merak ediyoruz.

Halkta merak ediyor, AK Parti siyaseti de.

Mollakara Köyünden bir sakinin bize aktardığı bilgilere göre köylü kendi taleplerini dile getirmiş.

Gayet makul olan bu talepler şöyle;

İlk olarak tesisin kendi köylerinde yapılmasını istiyorlar. Çünkü köylü istihdam bekliyor. Burada alınacak işçilerinde köyden olmasını bununda adalet çerçevesinde belirlenmesini talep ediyor. Araç kiralanacak ise köylünün aracı olsun, gıda alınacaksa öncelikle yerel esnaftan alınsın, hayvancılığa katkıda bulunsun diye yem desteği verilsin.

Her şeyden önemlisi siyasetle meşgul olan hiç kimse köyün işlerine karışmasın.

Bir de AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya sormak isteriz. Sen varmısın yokmusun. Daha önce bu kente gelen ve senin partine ziyarete gelmeyen Bakanlar ile ilgili attığın Tweetlerin gibi neden TMSF Başkanı için atmadın. Adam Ağrı’ya geldi seni tanımadığı gibi partini tanımadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞ, YANI, İKTİDAR, SOL, YANI, İMAMOĞLU,
Yorumlar
Haber Yazılımı