Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 19:02 Bu haber 5196 kez okundu
 
Salgın öncesine döndü
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala alışverişte hareketlilik başladı. Esnaf, gurbetçilerin de gelmesiyle yaşanan hareketlilik için, "Salgın öncesine döndü" yorumu yaptı.
AĞRI Haberi
Salgın öncesine döndü

Kurban Bayramı yaklaşırken çarşı ve pazarda da hareketlilik yaşanıyor. Normalleşme ve seyahatlerin başlamasıyla birlikte çarşı, pazarda yoğunluk arttı. Esnaf, özellikle gurbetçilerin de gelmesiyle birlikte satışlarda artış olduğunu söylüyor.

VATANDAŞLARA UYARI

Bayram öncesi hediyelik çikolata, şeker, baklava gibi ürünlere talep sürüyor. Tüketici örgütleri ise bayram alışverişleri için tüketicileri sahte alışveriş siteleri, yanıltıcı indirimlere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

"SALGIN ÖNCESİNE DÖNÜLDÜ"

Neredeyse salgın öncesi işlere dönüldüğünü kaydeden Esnaflar, "Kurban Bayramı'nda satışlar Ramazan Bayramı'na göre daha az oluyor. Bunun nedeni de kurban telaşı ve tatile gidilecek olması" dedi.

Bayramlarda lokum ve baklavaların öne çıktığını belirten Esnaflar, şöyle konuştu: "Bu dönemde daha çok narlı, fıstıklı, bademli bol malzemeli lokumlar tercih ediliyor. Bunların kilogram fiyatları 80 liradan başlayıp 150 liraya kadar çıkıyor. Klasik lokumlar ise 20 liradan başlayıp 50 liraya kadar yükseliyor. Bu dönemde tüketiciler açıkta satılan ürünlerden satın almamaya özen göstermeli."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Salgın, öncesine, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı