Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 08:42
 
Yeni Belediye Binası İnşaatı Başlatılmadı
Bayram öncesinde hummalı bir şekilde taahhüt edilen ve yetiştirilmesi planlanan Yeni Ağrı Belediye Hizmet Binası inşaatı, bayram sonrasında başlatılamadı. İnşaatın başlamama sebebinin hakediş ödemeleri olduğu söyleniyor.
POLİTİKA Haberi
Yeni Belediye Binası İnşaatı Başlatılmadı

Taner Söylemez'in dün haber sitelerine taşıdığı hizmet binası inşaatı ile ilgili bilgiler, Ağrı Beleidye Hizmet Binasının kaderinin bu hafta içinde yapılacak toplantılarda belli olacağı yönünde.

 

Habere göre;Ağrı Belediyesi Hizmet Binası yapımı inşaatı durduruldu. Ağrı eski belediye başkanı Hasan Arslan döneminde projesi hazırlanan ve Kayyum Belediye Başkanı Vali Süleyman Elvan tarafından ihale edilen Ağrı Belediye Hizmet Binası inşaatı ihale sürecine itirazlar nedeni ile uzun bir süre  KİK te beklemiş ve sonrasında iş Bulut İnşaat  uhdesinde kalmıştı.

 

Yüklenici firma geçtiğimiz iş sezonunda kısa zamanda büyük mesafe katetmiştı. 2019 inşaat  sezonuda da aynı tempo ile çalışmalarını sürdüren  ilgili  firmanın  bayram sonrası şantiyesinin henüz faaliyete geçmemesi kafalarda soru işareti  oluşmasına sebep oldu.

 

Firmanın  yüzde 30 a yakınını tamamladığı işin bütçesini hazır olmaması  nedeni ile belediyeden hakediş alamadığı için mi yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın açıkladığı  tasarruf tedbirlerinden kaynaklı  olarak mı işbaşı  yapmadığı  merak konusu oldu.

 

Edinilen bilgilere göre yapımın  yüzde 30 una yakın  kısmını bitiren firma Elban döneminde  de alması  gereken hakedişı tahsil edemedi. Ağrı  Belediyesi  Hizmet Binası inşaatı nın kaderinin bu hafta yapılacak  görüşmeler sonrası netleşeceği öğrenildi.

 

Kaynak: (Taner Söylemez) - Agri04haber.com Editör: Hasan Karaelmas
Yorumlar
Haber Yazılımı