Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 11:08 Bu haber 3460 kez okundu
 
Yılmaz Daş Yazdı 'Ne Tabelaymış be'
Yılmaz Daş, Belediye Başkanı Savcı Sayan ile HDP Milletvekili Dirayet Taşdemir arasındaki tabela olayını kaleme aldı.
- Haberi
Yılmaz Daş Yazdı 'Ne Tabelaymış be'

Ağrı’da Küpkıran köprülü kavşağı hemen karşısında Alpaslan Mahallesi’nde Valilikçe bırakılmış olan Farsça ve Türkçe yönlendirme tabelaları Ağrı’nın HDP’li Milletvekili ile Ağrı’nın Belediye Başkanı arasında polemik konusu oldu

 

Gülelim mi Ağlayalım mı bilmiyorum…

 

Bir kere şunu söyleyeyim bu tabelanın geçmişini çok iyi biliyorum nereden bildiğimi söyleyeyim bu tabela ne Savcı Sayan’ın nede HDP’li Dirayet Taşdemir’in söylediği gibi Kayyum Belediyesi tarafından yapılmadı.

 

 

 

Bu  tabela Ağrının İran İslam cumhuriyeti ile ticaret işbirliğini geliştirme noktasında Ağrı Valisi Süleyman Elban tarafından il Özel İdaresi’ne yaptırılmıştı.

O dönemde İrana giden ilk kafile de ben de bir basın mensubu olarak gittiğim için tabelaları yakından takip edebilme fırsatı yakalamıştım, tabelaların bırakılma amacı Nevruz dolayısı ile Ağrı’ya gelecek olan İranlılara yardımcı olabilmekti zaten Ağrı şehir merkezi tabelası mevcut haliyle karayolları tarafından bırakılmış durumda.

 

Yıllardır Ak Partiye muhalefet edebilme fırsatını elinde bulunduran her seçim döneminde Ak Partiden çok daha fazla oy alarak milletin meclisine seçilen HDP’li Dirayet Taşdemire şunu söylemek istiyorum : Sayın Vekilim keşke bir tabelaya olan duyarlılığınızı Ağrının beton yığını şeklinde olan alt geçidine yapabilseydiniz veya bugün İnşaatı durdurulan Ağrı Belediye hizmet binası için veya Tekstil Kent için ya da ihalesi iptal edilen jeotermal sağlık tesisi için yapabilseydiniz, ama iş tabela gibi basit hamlelere gelince eleştiri kaçınılmaz oluyor çok basite kaçmışsınız muhalefet böyle yapılmaz.

 

 

 

Sayın savcı Sayan da keşke sürekli olarak muhalefete cevap vermek yerine Twitter üzerinden temeli atılan inşaatların neden devam etmediğini  veya verdiği sözler dolayısı ile projelerini anlatabilseydi .

Gerçi zamana ihtiyacı olduğunu söylemişti, onu her Ağrılı gibi ben de zamanı gelince dile getireceğimi buradan bir kez daha belirtmek istiyorum

 

Beni üzen konu aslında ne tabela neden iptal edilen jeotermal sağlık tesisi, jeotermal tesise giden köprüler veya dört yol alt geçit beni üzen Ağrının Belediye Başkanı ile muhalefetteki Milletvekilinin söz diyaloğuna girdiği konu.

 Neymiş efendim tabela yapmışsın şunu yazmamışsın hayır efendim o tabelayı ben gelmeden yapmışlar sen algı yapıyorsun kardeşim siz tabela üzerinden tartışacağınıza Ağrı’ya gelmesi gereken hizmetleri tartışsanız olmaz mı.

 

Bu halk ikinizi de hizmet edesiniz diye seçti boş geyik muhabbeti yaparsınız diye seçmedi.

 Sizlerin yaptığı bu muhabbeti sosyal medya da maalesef bir çok insan rahatlıkla yapabiliyor.

 Siyaset üretin, bizlere hizmet üretin, bizlere doğru muhalefet ,doğru iktidar anlayışını getirin .

Bizde sizleri alkışlayalım

Üzmeyin bizi..

 Siyasetimiz bu kadar basit olmamalı ..

Bir Ağrılı olarak Ağrı’nın milletvekiline ve Belediye Başkanına gerçekten üzülmeye başladım…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz, Daş, Yazdı, 'Ne, Tabelaymış, be',
Yorumlar
Haber Yazılımı