Haber Detayı
05 Haziran 2019 - Çarşamba 22:01 Bu haber 2599 kez okundu
 
YİNE SKANDAL
Yetkisiz Denetçiler Eczane Operasyonu Ağrıda faaliyet gösteren 7 eczanenin muvazalı olduğu gerekçesi ile kapatılması yönünde bir çalışma başlatıldı.
- Haberi
YİNE SKANDAL

Edinilen bilgiler ve tarafların anlatımları ışığında olay şu şekilde gelişti. 2018 yılında Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü tarafından denetleme yetkisi olmayan kamu çalışanları Ağrı da faaliyet gösteren 7 eczane hakkında rapor tuttu. Çalışanlar eczanelere ilişkin oluşturdukları raporları eczacıların talep etmesine rağmen yetkileri olmadığı için vermediler.

 2016 dan sonra kapatılan dosya Ağrı Devlet Hastanesi hizmet binasının taşınmasının ardından 8 ay önce yeniden gündeme getirildi. Yetkisiz denetçilerin raporlarına istinaden Ağrı da faaliyet gösteren 7 eczanenin ruhsatlarının iptal edileceği taraflara sözlü olarak ifade edildi. Hastanenin taşınmasından olumsuz etkilenen bir gurubun çıkar amaçlı yeniden gündeme getirdiği olaylar sonrası yaşanan süreçte mağdur edilmeye çalışıldığı iddia edilen eczacılardan herhangi bir yazışma olmadan eczanelerini kapatmaları telkin edildi. Söz konusu eczanelerin yaklaşık 45 kişiye yüksek maaşlı iş imkanı sağladığı bu durumdan çalışanların da olumsuz etkileneceği dillendirilirken.Yaşanan gelişmelerin tamamen çıkar amaçlı bir çalışma olduğu iddia edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YİNE, SKANDAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı