Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 13:49 Bu haber 1811 kez okundu
 
Ziraat Odası Başkanı Yıldız’dan ‘Dünya Çiftçiler Günü’ Mesajı
Ağrı Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AĞRI Haberi
Ziraat Odası Başkanı Yıldız’dan ‘Dünya Çiftçiler Günü’ Mesajı

Ağrı Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yıldız; “Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, üretim ve verimliliğin artırılmasında, hayat standartlarının yükseltilmesinde, tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimiz, her zaman baş tacımızdır” dedi.  

Tarım sektörünün, gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun, tüm ülkeler için insanların temel ihtiyaçlarının karşılamasında yaşamsal bir öneme sahip olduğunu aktaran Başkan Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Tarımsal üretimin mahsulü gıda, insanların yaşamını sürdürebilmesi için en az hava ve su kadar önemli, alternatifi olmayan bir faktördür. Zira geçmişten gelen tarım mirasına sahip, farklı medeniyetlerin beşiği olmuş ilimizde, çiftçilerimiz verimli topraklarını yoğun bir emek ve fedakârlıkla işleyerek bölgenin, hatta Türkiye'nin en önemli tarımsal üretim yapan illeri arasında ilk sıralara taşımışlardır. Ülkemizin ve pazarlarımızın tarımsal üretiminin her kademesinde alın teri olan çiftçi kardeşlerimizin üretim ve verimliliğin arttırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerinin dünya pazarlarına ulaştırılması, tarım sektörü politikalarının istihdam ve sosyal politikalar içinde ele alınması tarımsal kalkınmamızda büyük yol almamızı sağlayacaktır. Her türlü zorluğa rağmen ülkemizin kalkınmasında, ekonominin büyümesinde soframıza ulaşan en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı ve ekmeğin üretiminde alın teri döken, çaba harcayan ve emek sarf eden çiftçi kardeşlerimizin emeğinin karşılığını ödeyemeyiz.

  ÇİFTÇİLERİMİZİN EMEĞİ KUTSALDIR

Tarım kesiminin geniş istihdam yaratması, insanların beslenme ihtiyacını karşılaması, sanayiye hammadde temin etmesi nedenleriyle yarınların tek çözümünün ve en önemli sektörünün tarım olduğunun bilincindeyiz. Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, üretim ve verimliliğin artırılmasında, hayat standartlarının yükseltilmesinde, tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimiz, her zaman baş tacımızdır. Yediğimiz her ekmekte, içtiğimiz her çorbada, giydiğimiz her kıyafette çiftçimizin hakkı ve alın teri vardır. Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır. Geçirdiğimiz bu zor günlerde tarımın ve çiftçinin bir kez daha değerini anladık. İnsanlığımızın geleceği için, üretime devam etmekten kaçınmayan, taşın altına elini koyan, yaz kış demeden her türlü zorlukta üretime devam eden, çiftçilerimize yürekten bir teşekkürü borç bilirim. Bu vesileyle tüm çiftçilerimizin bu topraklara bereket tohumlarını ekmeye devam etmesini, toprağın bereketinin, üretime, üretimin zenginliğe dönüşmesini, üreticilerimizin ürününün bereketli olmasını diler, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ziraat, Odası, Başkanı, Yıldız’dan, ‘Dünya, Çiftçiler, Günü’, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı