Yazı Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 00:59
 
Ağrı'nın Snowtrack İle İmtihanı
Nuri BAYRAM
nuribayram04@gmail.com
 
 

Yıllar önce Ağrı'nın Küpkıran Köyün'den bir çok kayakçı çıkıyordu. Bu sebeple Küpkıran Köyü, meşhur kayakçıları ile ünlüdür. Şimdilerde ise Kayak Sporcularından çok Kayak Tesisi ile anılır oldu Küpkıran Köyü.

Bu işin başında ise yıllarını kayak sporuna adamış Ali Yılmaz bulunuyor.

Hafta sonunda yoğun bir programla AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi'yi ağırladı Küpkıran Kayak Tesislerinde.

Çelebi'nin her hafta yaptığı sıradışı programlardan biriydi bu. Kayak tesislerine giderek, hafta sonunu spor yapmak isteyenlerle oturup, Ağrı'yı ve yapılabileceklerini konuştu. Özellikle gençler ve çocuklarla bir araya geldi.

Snowtrack aracını görünce 20013'te göndermiştim dedi.

Yıllar önce Spor Bakanlığı iki Snowtrack alınmasını kararlaştırmıştı. Dönemin Spor Bakanı Suat Kılıç yurtdışından ithal edilecek bu Snowtrack ların ikisinin de Erzurum'a gönderilmesini istemişti. 

Çelebi durur mu hiç?

Suat Kılıç ile bütçe görüşmelerinde bir araya gelerek Küpkıran Kayak tesislerinin ihtiyacını olduğunu söyleyerek, şuanda 40 bin Euro tutarındaki Snowtrack'ı Ağrı'ya göndertmişti. 

Snowtrack ilk geldiğinde kullanmayı bilen olmayınca hemen bir personel kursa gönderildi. İşte böyle olmuştu Ağrı'nın Snowtrack ile imtihanı.

Bazen ufak görünen adımlar atılır. Kimse o dönem atılan ufak adımları önemsemez. Ancak zamanı gelince bu adımların kıymeti bilinir.

Tıpkı altı yıl önce kullanacak kimseyi bulamayan Snowtrack'ın, bugün Kayak Tesislerinin en önemli parçası olduğu gibi.

 
Etiketler: Ağrı'nın, Snowtrack, İle, İmtihanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı