Yazı Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 01:05
 
Ağrı Spor Kaptanından Söz Aldık
Yılmaz DAŞ
yilmazdas04@hotmail.com
 
 

Geçtiğimiz hafta sonunda Ağrı Spor'un Mardin deplasmanında aldığı bir puanla şampiyonluğunu ilan etmesinden sonra, Ağrı Spor'a ilgim biraz daha arttı.
2002 yılında amatör liglere düşen ve o günden bu yanadır 17 yıldır profesyonel lig hasreti çeken Ağrı Spor, bu sezon bu hedefe çok daha yakın.
Ağrı Spor Kaptanı Oğuz Yıldırım'da, Ağrı Spor'u bu hedefe yaklaştıran en önemli isimlerden biri. 
Onunla bir kafede tesadüfen denk geldik.
Mardin maçı dolayısı ile kendisini tebrik ettiğimde "Yılmaz abi, Ağrı Spor'u yazılarınızla sahiplenin. Ağrı bu fırsatı kaçırırsa, uzun yıllar bu noktaya gelemeyebilir. Onun için sizde basın olarak desteğinizi takımdan esirgemeyin" diyince, bende köşe yazımın konusunu Ağrı Spor ve kaptanı olarak belirledim.
Ağrı Spor'un profesyonel ligdeki takımının altyapısında futbol başlamış olan Oğuz Yıldırım, herkesin tanıdığı Celal Evliyaoğlu ve Tekin Toğrul ile Ağrı'da çalıştıktan sonra Diyarbakır Kayapınar Spor, Adana Kozan, Ankara Gençlerbirliği, Ankara Demir Spor, Artvin Hopa Spor, Tatvan Gençlerbirliği Spor gibi bir çok takımda forma giymiş.
Tecrübeli kaptan, başarı için herkesin el ele vermesi, tüm kırgınlıkların ve küskünlüklerin bir kenara atılması gerektiğini söylüyor.
Deplasmanda oynadıkları karşılaşmalarda taraftardan ziyade rakip takım bürokrasisi ve siyasetçisinin kendileri üzerine baskı kurduğunu söylüyor.
Bende kendisine söz verdim. Bu hafta hem Muş maçına, hemde Play-off müsabakalarına geleceğim. Gördüğüm tüm dostları Ağrı Spor maçlarına davet edeceğim.
Tabiki benden ziyade Valiyi ve Siyasetçilerimizi bekliyor gözleri.
Birde pirim sözü vermiş olupta, henüz vermeyen iş adamı ve siyasetçileri anlattı.
Söz veriyorsanız, bunun reklamını yapıyorsanız, en azından çocukların alın terlerinin karşılığını verin.
Başkanını, yönetimini, teknik heyetini bize anlatan Kaptan, taraftarın Ağrı'da çok önemli işlere imza attığınıda söyledi.

 

 
Etiketler: Ağrı, Spor, Kaptanından, Söz, Aldık,
Yorumlar
Haber Yazılımı