Yazı Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:48 Bu yazı 654 kez okundu
 
ALPASLAN ADSAY VE İBRAHİM ERKAL
Yılmaz DAŞ
yilmazdas04@hotmail.com
 
 

Alpaslan Adsay Ağrılı, İbrahim Erkan ise Erzurumlu.

 

Hani her fırsatta biz neden Erzurum gibi olamıyoruz diyoruz ya!

 

Yıllardır bir iç çekişmemiz var Erzurum ile alakalı. 

 

Ama her fırsatta Ağrılılar Erzurum’u, Erzurumlular ise Ağrılıları alıp adeta baş tacı ediyor.

 

Ağrı Milletvekili Hüseyin Celal Yardımcı, Erzurum Atatürk Üniversitesinin kuruluşu yapmıştı. O günden sonra Erzurum ile aramızdaki gelişmişlik düzeyi, yıllar boyu katlanarak arttı. Erzurum’un bu gelişmişliğindeki farkı atması sadece üniversite ile olmadı. Doğu Anadolu’nun talihsiz kentini marka şehir yapmak isteyen insanları vardı. Galatasaray Başkanı Adnan Polat, İbrahim Erkal ve Acun Ilıcalı bu isimlerden sadece bazıları. 

 

Erzurum kentide kendi insanına yeteri kadar değer verdi. Bizimde aslında önemli isimlerimiz var. Henüz Ağrı’da tek konser bile verememiş olan Burhan Çaçan ve Özcan Deniz iki önemli sanatçı.

 

Ancak son dönemlerde yeni bir isim Ağrı’dan sıçramak ve sanat dünyasının içine girmek için çırpınıyor. Nazan Mehtap Şefkatli’nin elinden tutarak Acun Ilıcalı’nın “O Ses Türkiye” isimli yarışma programına götürdüğü Alpaslan Adsay, herkesi şaşırtarak yarışmadan ikinci ayrılmıştı. 

 

Şaşırmıştık, çünkü böyle bir sesin mutlaka birinci gelmesi gerekiyordu. Tüm Ağrılılar henüz yarışma zamanında Alpaslan’a sahip çıkarak memleket milliyetçiliğini ortaya koydu. Aynı olay Adem Kılıççı’da da gerçekleşmişti.  

 

Şimdi Alpaslan gerçek anlamda sahiplenme zamanı. Alpaslan, Ağrı’yı unutabilecek biri değil.  Burada doğdu, burada büyüdü, burada çalışırken yeni klibini çıkardı. Kafelerde, araçlarda, cep telefonlarında Alpaslan’ın parçaları çalmalı. İstek yapacağımız zaman Alpaslan’ın parçalarını istemeliyiz. İl dışındaki arkadaşlarımıza Alpaslan’ın şarkılarını göndermeliyiz. Facebook ve instagram storylerinde Alpaslan’ı övmeliyiz. Hatta imkan varsa yeni klipleri Ağrı’da çekmesi için mali katkıda bulunmalıyız.


Erzurumlu Acun’un ortaya çıkardığı Ağrılı Alpaslan Adsay’a sahip çıkmak her Ağrılının adeta bir vazifesi. İbrahim Erkal’e Erzurumlu’nun sahip çıktığı gibi bizimde Alpaslan’a sahip çıkmak gibi bir derdimiz olmalı. 


Unutmadan söyleyeyim ki Mustafa Konyar, Hakan Ateş ve Nazan Mehtap Şefkatli’nin tüm giderlerini karşıladığı ve DNC Yapım ailesi tarafından çıkarılan klibi sosyal medya hesabından paylaşan Alpaslan, ilk teşekkürü Nazan Mehtap Şefkatli’ye yapmış.  Buda bir vefa örneğidir.

 
Etiketler: ALPASLAN, ADSAY, VE, İBRAHİM, ERKAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı