Yazı Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 00:58
 
Bekleyin Ağalar, Ağrı Çok Güzel Olacak
Nuri BAYRAM
nuribayram04@gmail.com
 
 

24 Haziran seçimleri Ağrı için adeta bir milat oldu.

Meclise biri Ak Parti'den, üçü HDP'den olmak üzere 4 milletvekili gönderdik.

HDP Vekillerine sonraki yazıda değinmek istiyorum ancak bu yazının konusu Ak Parti'den giden bir Milletvekili.

O kadar iş yapıyor ki sanki bir değil, 10 milletvekili Ağrı için Ankara'da çalışıyor.

Şahsını seversiniz, sevmezsiniz, oy vermişsiniz veya vermemişsiniz, siyasi bir rakip olarak görürsünüz veya görmezsiniz ancak "YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME" diyerek Ekrem Çelebi'nin son iki yatırım çalışmasından bahsetmek istiyorum.

Malum bu hafta içinde sağlık alanında iki önemli müjde aldık. Biri Anjiyo Ünitesi diğeri de Kadın Doğum Hastanesi. Anjiyo ünitesini anlatmaya ve ne kadar beklediğimizi söylemeye gerek yok. Bir gazeteci dostum bu üniteyi kim getirdi, Çelebi'mi Gökçe'mi diye yazı yazmış. Her iki vekilde bu şehre hizmet etmiş vekillerimiz. Lakin Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz diyerek, Kadın Doğum Hastanesi ile ilgili yatırımı değerlendirmek istiyorum.

Bilindiği üzere Ağrı Devlet Hastanesi 400 yataklı bir hastane. Muhtemelen 5 yıl sonra bu hastane bizlere yetmeyecek. Doğal olarak hep birlikte yeniden başlayan sevkleri ve hastaların serzenişlerini 5 yıl sonra dinleyeceğiz. Çelebi, Ağrı'da sağlığın sonraki 15 yılını kurtarmak amacı ile yeni bir hastane yapımı için arsa tahsisini gerçekleştirdi. Bu tahsis öyle kolay bir iş sanmayın. İki evrak verdik, imzalandı tamamdır demeyin sakın. 

Devlet Hastanesi bölgesinde iki yola cepheli bu arsanın dönümü 400 Bin TL. 100 dönüm arsa tahsisi gerçekleştirildi. Toplam değeri 40 milyonluk bir arsayı TOKİ öyle kolay kolay verir mi? Bu ikili ilişkilerin ürünü.

Bu tahsis Çelebi ile Bakanların karşılıklı diyaloglarının ürünü.

Bir önceki yazıda yazmıştım, Çelebi vizyon sahibi bir Milletvekili.

Cezaevi, Emniyet Binası, Adalet Sarayı, Kadın Doğum Ünitesi, Anjiyo Ünitesi Ağrı'nın geleceğine atılmış adımlardır. Bu gerçeği göremeyen ve görmek istemeyenler istedikleri gibi sığ düşüncelerle eleştirebilirler. Zaten bu memlekete yaptıkları tek katkı, eleştirmek.

Yeniden tekrar ediyorum.

Bu şehir bizim. 

Bu şehir sizlerin.

Gelin bu memlekete çivi çakanlara destek olun ki, memleketimiz şantiyeye dönüşsün.

Kalın sağlıcakla.

 
Etiketler: Bekleyin, Ağalar,, Ağrı, Çok, Güzel, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı