Yazı Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 09:55
 
ÇELEBİ'NİN AĞRI ESNAFI İÇİN ÇABASI
Nuri BAYRAM
nuribayram04@gmail.com
 
 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral  Arif Çetin’i makamında ziyaret etmiş ve bu ziyareti sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

 

Korgeneral rütbesiyle; 2016-2017 yılları arasında Jandarma Asayiş Komutanlığı görevini yürütmüş olan ve İçişleri Bakanlığının 2017/346 sayılı Kararnamesi ile Orgeneralliğe terfi ederek Jandarma Genel Komutanlığına atanan Arif Çetin ziyareti’nin Ağrı için anlamı sonradan anlaşıldı.

 

Basın Birliğinin ulaştığı bilgilere göre Çelebi, ekonomide son sıralarda yer alan Ağrı’da, esnafın şikâyetlerini dinlediği sırada bir çok esnafın, asker çarşıya çıkarılmıyor şikâyetlerini alınca, bu durumu Arif Paşa’ya iletmiş.

 

Peki esnaf bu konuda ne düşünüyor. Konuştuğumuz bir çok esnaf, özellikle öğrenci ve öğretmenlerin tatil dönemlerinde piyasalardaki daralmadan bahsediyor.

 

Böyle zamanlarda askerlerin çarşı iznine çıkmaları, esnafa can suyu anlamını taşıyor.

 

Ekrem Çelebi’nin Org.Arif Çetin ziyareti sosyal medyaya şu şekilde yansımıştı. “ Jandarma Genel Komutanımız Orgeneral Sn. Arif Çetin’i makamında ziyaret ederek Devlet-i Aliyye-i Osmaniye’nin en geniş sınırlarını gösteren bir harita hediye ettik. Rabbim, Ülkemizi, Devletimizi ve Milletimizi payidar eylesin. Ordumuza güç kuvvet versin.”

 
 
Etiketler: ÇELEBİ'NİN, AĞRI, ESNAFI, İÇİN, ÇABASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı