Yazı Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 00:58
 
Her Gelen Bakan, Yeni Yatırımlar Demek
Nuri BAYRAM
nuribayram04@gmail.com
 
 

24 Haziran seçimleri sonrasında Ağrı yeniden bakanların uğrak yeri olmaya başladı. Önceki dönemde Bakanların gelmekten imtina ettiği Ağrı, son 5 ayda bakanlar tarafından ilk ziyaretgah olarak kullanılıyor.
 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ağrı’da yaptığı açıklamada ilk taşra ziyaretini Ağrı’ya yaptığını söylemişti. Mehmet Cahit Turhan’ı Ağrı’ya getiren etmen, ne Küpkıran Köprüsü, neden Ağrı’da açılışı yapılacak bir yol çalışmasıydı. 3.Havalimanının açılma yoğunluğunu bir kenara atarak Ağrı’ya gelen Mehmet Cahit Turhan,  Parlementoda görev yapan kadim dostu Ekrem Çelebi için Ağrı’ya gelmiş, Ağrı’yı tanımış ve kendi görev alanındaki bir çok konuyu çözmüştü.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’da aynı şekilde Ağrı ziyaretinde yılların kangreni haline gelmiş olan TOKİ sorunlarının çözülmesi talimatını verdi.   Bunun yanında birde 100 dönümlük bir arsayı Kadın Doğum Hastanesi yapılabilmesi amacı ile tahsisini gerçekleştirdi.  Murat Kurum’da Çelebi’nin davet ettiği bakanlarımızdan biriydi.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, gelişi ile birlikte Ağrı’nın turizm vizyonunda hareketlilik sağladı. İlimizde Müze yapılması için gereken çalışmaların başlatılacağının sözünü verdi. Mehmet Nuri Ersoy’da yine davet ile gelen bir bakanımızdı.
 
Tarım ve Ormancılık Bakanı Pekir Pakdemirli, gelişi ile birlikte lokal tarım sorunlarını çözmüş ve Ağrı Balının  ulusal düzeyde markalaşması için çalışma yapılacağını söylemişti.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yeni Emniyet Binası ve lojmanlarının 2019 yılı yatırım programına alınmasını, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise Leylek Pınar Mahallesine 24 Derslikli Pansiyonlu Okul ve tüm okulların Doğalgaz dönüşümlerinin yapılabilmesi için 3 milyonluk ödenek göndermiştir.

 

Ülkedeki ekonomik sorunlara rağmen, Ağrı’nın 5 ayda 6 bakanı ağırlaması ve her gelen bakandan kazanımlar elde etmesi siyasi bir başarı örneğidir. Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin bu başarıyı devam ettirmesi durumunda 5 yıl sonra Ağrı, umulmadık şekilde değişecektir.
 
Etiketler: Her, Gelen, Bakan,, Yeni, Yatırımlar, Demek,
Yorumlar
Haber Yazılımı