Yazı Detayı
19 Temmuz 2020 - Pazar 22:05 Bu yazı 327 kez okundu
 
SİYASET (2)
Abidin Dursun
abidindursun@hotmail.com
 
 

Dikkatli okuyucularım bilecektir. 
Bir önceki yazımda siyaset insanların dünyevi ve uhrevi hayatlarını kolaylaştırma, devredilmez ve vazgeçilmez hakk ve hukuklarını tam itmînân ve bir adalet anlayışı içerisinde kullanmalarını sağlamak ve teb'anın ictimai / sosyal hayatlarını inşa etmeleri ve sûlhu salah / emnû eman içinde yaşamlarını sürdürmeleri için gerekli hayat düzenlerini teşekkül ettirme şeklinde olmalıdır.
Bu bağlamda 10 Cumhurbaşkanı 15 başbakan görmüş bir vatandaş olarak bu zaman dilimi içerisinde hakiki bir düzenin kurulup insanların mutlu ve umutlu yaşadıklarını söyleyemem.


Her gelen  kendi nefislerinden uydurdukları yaşam biçimini halka dayatmışlardır.
Toplumsal transformasyonun/ inovasyon önüne çeşitli engeller koymak suretiyle halkların inkîşafına mani olmuşlardır.
Adeta bize iradenizi teslim edin biz, sizin iradeniziz ve artık biz sizin yerinize düşünce dahil / ölüm hariç (!?)  herşeyi yaparız şeklinde bir yaşam biçimini inşa etmeye say-u gayret etmişler. Endokrinasyon yani.?
İmdi gelelim günümüze: İyi insanların bir hayli iyi işler yaptığı inkar kabul etmez bir hakikat. 
Ammavelakin birtakım yanlışlarda yapılmadı/ yapılmıyor değil. 


* Emanet ehline verilmedi. 
Bu konuda bizzat Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip beyle konuştum; örneklerle fikrimi paylaştım. Oda memnuniyetle kabul etti.!?
Sayın Ekrem Çelebi, Abbas Aydın, Savcı Sayan ve Kasım Bulanı tenzih ederiz.


Ancak ismi bizde mahfuz öyle kalibresiz, Qudumsuz, kifayetsiz ve Fetocu faşist tipler vekil ve belediyelerde çeşitli kademelere getirildi ki; ne siz sorun ne ben söyleyeyim... 


Bazı yöneticilerde ekranlarda kendine yer tutabilme adına  bırak gazeteci olmayı merkeplikten adamlığa geçiş yapabilmesi için Ağrıdağı kadar arpa saman yemesi gerekenlerle kanka oluyorlar... 
Şekvacıyım ve üzgünüm.


* Bu ülkede kâhir ekseriyeti kürt. 
Bu insanların asimile olmaksızın kendi kimliklerini tarihin derinliklerine taşıması konusunda yardımcı olunması gerekirken ciddi engeller kondu yollarına.


- İyide ne istiyorsun?
a)Adalet , 
b)Meşveret ,
c)Merhamet ,
d)Ehliyet ve liyakat  
e)Maslahat istiyorum.
 Haksız mıyım?

 

* Ak Partiyle dirsek teması olan MAK danışmanlığının araştırmasına göre Türkiye'de dini /İslami manada durum vahim. Deizm /ateizm dörtnala ilerliyor.


Diyanetin imkânları komünistlerin ve L.........t...  lerin elinde olsaydı muhteşem başarılar elde ederlerdi.
Demem o ki Diyanetin tepesine çoraklanmış bir kısım aciz ve kifayetsiz muhterisler  toplumun sırtında kambur olmuş, yük olmuş hareket kabiliyetini namütenahi engelliyorlar. 


Yani diyanet camiası her alanda felç olmuş. Daha da ileri gidemez. Allahın bi hikmeti bir mucizesi saf ve temiz bir anlayış tezahür ederse kırk yıl sonra belki toplum İslâm'a ve müslümanlığa ısınır da kendini İslâm ahlakıyla inşa eder...
Ha unutmadan bizim doğulu  melâ /melleler yani canımız ciğerimiz seydalarda halkı gerileten unsurlardandır. 
"Canımız diyelim bizede kuro munaffıq demesinler"...


Bu ülkede haram yiyici "ettedeyunulul mağşûş" birtakım Kur'an kursu da Ebu Cehille iş tutuyor. Bilesiniz isterim.!?

* Medya aleminde ise bir garabet hakim ki sorma gitsin. Her gün ekranlarda üç aşağı beş yukarı içi boş yalaka gazeteci müsveddeleri aynı tipler esip gürlüyorlar.


 Emin olun artık nefret ediyorum. 
İşin en kötü yanıda toplum kendini dev aynalarında  gösteren bu zevatı bişey sanıyor. Oysa yanyana gelin boylarının 160 cm olduğunu göreceksiniz. 


Hafif sıklet yani. 
Donanımsız çapsız... 
Hasılıkelam; maalesef gidişat her gün daha kötüye gidiyor.
Keşke herşey yani sosyal/ ictimai hayat fıtri, doğal, otantik ve maslahatın gereği bihakkın âdilane ve bi parçada bereketli ve lezzetli olsaydı...


★★★


Kurban bayramınızı en temiz en kamil duygularla tebrik eder, sağlık ve afiyetler dilerim.

Abidin Dursun.
05323869740

 
Etiketler: SİYASET, (2),
Yorumlar
Haber Yazılımı