Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 14:55 Bu haber 7892 kez okundu
 
ASTOP VE ABP DÜNYA AĞRILILAR GÜNÜNÜ KUTLADI
Ağrı Sivil Toplum Platformu ve Ankara Birlik Platformu, Dünya Ağrılılar Günü ile ilgili logo lansmanını sosyam medya üzerinden kamuoyu ile paylaştı.
GÜNDEM Haberi
ASTOP VE ABP DÜNYA AĞRILILAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Ağrı Sivil Toplum Platformu ve Ankara Birlik Platformu, Dünya Ağrılılar Günü ile ilgili logo lansmanını sosya medya üzerinden kamuoyu ile paylaştı.


Ankara Birlik Platformunun 12 Haziran 2019 tarihinde Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında ASTOP ile yapılan istişare toplantısında çıkan karar sonrası çalışmaların başladığını söyleyen Ankara Birlik Platformu  Başkanı İdris Yaşar, "Yaklaşık yedi ay önce Astop ile yaptığımız istişareler ile Ağrılıların bir farkındalık oluşturmaları için 4 Nisan tarihinin Dünya Ağrılılar Günü olarak kutlanmasını kararlaştırmıştık. Bu fikri Astop üyesi bir arkadaşın söylemesi üzerine çalışmalar başladı. Bu fikirden yola çıkarak 4 Nisan tarhine yönelik bir takım etkinlikler planladık. Ancak salgın dolayısı ile bu etkinlikleri  önümüzdeki yıla ertelemek zorunda kaldık." dedi

4 Nisan tarihinde Ağrı'ya hizmet etmiş kişlere ödül vereceklerini söyleyen Astop Başkanı Av.Mehmet Salih Aydın ise " Biz önce Logo için yarışma düzenleyip logo lansmanı yapacak, sonrasında Ağrı'ya hizmet etmiş kişilere ödüller verecek ardından ulusal ve yerel çapta sanatçıların verecekleri konserler ile geceyi taçlandıracakdık. Ancak salgın bu etkinlikleri iptal etmemize neden oldun. İnşallah önümüzdeki yıl çok daha iyi bir organizasyon ile bu etkinliği tamamlayacağız "dedi

 

Geçmiş dönemlerde yapılan haberde Astop, etkinliğin Belediye, Valilik, Üniversite gibi diğer kurumlarında katılımları ile ortak bir çalışma ile yürütüleceğini kaydetmişti.

Astop sosyal medyada yaptığı paylaşımla şu ifadelere yer verdi.
Bugün 4 Nisan.
Ağrılılar ile özdeşleşmiş 04'ü kutlama günü.
Dünya'da ki tüm Ağrılı hemşehrilerimizin Dünya Ağrılılar Gününü Kutlarız.
Bu yıl iptal edilen etkinlikler dolayısı ile lansmanı yapılamayan etkinliği sadece sosyal medya üzerinden hareketlendirelim. 
Sizde bu logoyu sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak, tanıdığınız Ağrılıalrı etiketleyin.
Bugün bizim günümüz olsun.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ASTOP, VE, ABP, DÜNYA, AĞRILILAR, GÜNÜNÜ, KUTLADI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ASTOP VE ABP DÜNYA AĞRILILAR GÜNÜNÜ KUTLADI
Yorumlar
Haber Yazılımı