Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 13:14 Bu haber 3965 kez okundu
 
Bakan Koca iki ilin adını verip uyardı
Erzurum'da basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,''1 haftadan beri İstanbul ve Bursa başta olmak üzere ülke genelinde bir artış eğilimi olduğunu görüyoruz.'' dedi.
SAĞLIK Haberi
Bakan Koca iki ilin adını verip uyardı

Erzurum'da ziyaretlerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  "Son 1 haftada korona virüs vakaları arttı. Başta İstanbul ve Bursa illerinde artış eğilimi var" dedi.

SAĞLIK SİSTEMİMİZ BAŞARILI BİR SINAV VERDİ

Sağlık Bakanı Koca, "En gelişmiş ülkelerde bile sağlık sistemi kapasitelerinin ve üretimin yeterli gelmediğine şahit olduk. Oysa bizler ilk günden beri yerli üreticilerimizle maskeden koruyucu malzemeye, ilaçtan solunum cihazına kadar her türlü tedariğimizi kendimiz sağlayabildik. Ülke içinde ihtiyaçlarımızı karşıladığımız gibi 150'den fazla ülkeye bu sıkıntılı günlerde yardım eli uzattık. Sağlık sistemimiz başarılı bir sınav verdi" diye konuştu.

İSTANBUL VE BURSA'DA ARTIŞ

Birkaç haftadır ülke genelinde düşüş yaşadık. 1 haftadan beri İstanbul ve Bursa başta olmak üzere ülke genelinde bir artış eğilimi olduğunu görüyoruz. Vatandaşlardan istirhamım geçen haftalardaki düşüşe güvenerek rehavete kapılmayalım.Kalabalıktan ve yakın temastan uzak duralım. Maskelerimizi çıkarmayalım ellerimizi sık sık yıkayalım. bu tedbir bizi sadece koronavirüsten değil grip ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarında da bizi koruyor.

BİZLER TEDBİR ALALIM Kİ SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ NEFES ALSIN

Koca, "Koronavirüs salgınına karşı 7 aydır gecesiz gündüzsüz bir mücadele veriyoruz. Güçlü sağlık altyapımız, nitelikli ve fedakar sağlık çalışanlarımız, güçlü kamu kaynaklarımız sayesinde dünyadaki birçok ülkenin aksine bu felakete karşı direncimizi koruduk. Bizler tedbirimizi alalım ki sağlık çalışanlarımız nefes alabilsin." dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Koca, iki, ilin, adını, verip, uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı