Haber Detayı
26 Ağustos 2021 - Perşembe 14:22 Bu haber 4662 kez okundu
 
Bisikletiyle Dünya Turu Yapan Turist Patnos’a Geldi
Patnos’a sabah saatlerinde gelen 45 yaşındaki Japon Shogan Kameda, 12 yıl önce yürüyerek başladığı dünya turunu bisikletiyle sürdürdüğünü ve bugüne kadar 65'den fazla ülke gezdiğini söyledi.
PATNOS Haberi
Bisikletiyle Dünya Turu Yapan Turist Patnos’a Geldi

Türkiye’de vatandaşların yardımsever olduğunu ifade eden Kemada, ''Japonya'dan ayrıldığımdan bu yana 12 yıldır parasız yaşıyorum. Özellikle Türkiye'de yemek konusunda herkes yardımcı oluyor. Vatandaşlar gerçekten de çok iyi ve yardımsever. Yemek ısmarlıyor, meyve hediye ediyorlar. Gerçekten bana çok yardımcı oluyorlar'' dedi. 

“Patnos’ta Soluklandı”

Ülkesi Japonya'da spor öğretmenliği yapan Shogan Kameda, dünya turu kapsamında geldiği Türkiye ziyareti sırasında Patnos’ta kısa süreliğine de olsa soluklandı. Dünya turuna 12yıl önce yürüyerek başladığını belirten Kameda, ''12 yıl önce yürüyerek başladığım dünya turunda Çinli bir kız bana bu bisikleti hediye etti. O günden beri bu bisikletle seyahat ediyorum'' diye konuştu.

“Şimdiye Kadar 65 Ülke Gezdi”

Dünya turunu para harcamadan yaptığını ifade eden Kemada, şunları söyledi: "Şu ana kadar 65'e yakın ülke gezdim. Gittiğim yerlerde hiç para harcamadım. O ülkenin insanları benim turist olduğumu ve dünya turu yaptığımı öğrenince bana yardım ediyor. Yemek ve kıyafet veriyorlar. Konaklayacak yer gösteriyorlar. Bazen de çadırımda kalıyorum. Türkiye'ye ikinci gelişim. İlk gelişim Gürcistan üzerinden olmuştu. Karadeniz'i sahil hattı boyunca gezip, İstanbul'dan Ege'ye geçmiştim. Oradan Yunanistan'a ve Avrupa'ya gittim. Türkiye benim çok hoşuma gittiği için şimdi ikinci kez gelme kararı aldım. Türkiye'de doğu bölgelerini çok merak ediyordum şimdi ise oraları gezeceğim. Bu yıl bu bölgeleri de gezmek istiyorum. Japonya'dan ayrıldığımdan bu yana 10 yıldır parasız yaşıyorum. Özellikle Türkiye'de yemek konusunda herkes yardımcı oluyor. Patnos’a geldiğimde çarşı merkezinde bir kafede oturuyordum kahvaltı yaptım ve ihtiyaçlarımı karşıladım. Patnos esnafı çok iyi ve yardımsever. Yemek ısmarlıyorlar, meyve hediye ediyorlar. Şimdi Patnos’tan sonra Erciş’e geçeceğim Patnoslulara çok teşekkür ediyorum''

Haber: Murat Ülker

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bisikletiyle, Dünya, Turu, Yapan, Turist, Patnos’a, Geldi, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bisikletiyle Dünya Turu Yapan Turist Patnos’a Geldi
Bisikletiyle Dünya Turu Yapan Turist Patnos’a Geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı