Haber Detayı
08 Mart 2021 - Pazartesi 09:56 Bu haber 2765 kez okundu
 
Çelebi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
POLİTİKA Haberi
Çelebi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Çelebi, mesajında, kadınların, eşitlik, daha iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olduklarını belirtti.

 

Çelebi: Kutsal bir görev olan annelik görevinin yanı sıra  iş hayatında da yer alarak, hem aile hem de ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan kadınlarımızın, ülke yönetiminde daha çok rol üstlenmeleri, geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlayacaktır. 

 

Yüce dinimiz de kadına her zaman ayrı bir önem vermiş ve kadınlarımızın hak ve hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını kalın çizgilerle çizmiştir. Bu konuda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ‘Kadınların haklarına riayet ediniz.’ buyurmuşlardır.

 

Böylesine hassasiyet gerektiren konu ile ilgili olarak, iktidarımız süresince de, kadın-erkek eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamı ile ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yapılmıştır.

 

Bunlar AK Parti iktidarlarında kadınlarımız ile ilgili yaptığımız çalışmalardan sadece bir kaçıdır. Biz gerçekleştirdiğimiz çalışmaları, tabii ki aziz milletimizin bizlere vermiş olduğu güven ve destekle yapıyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlarımızın hak ve hukuklarına kavuşmak için verdikleri mücadelenin simgesi sayılan bu günde, bütün Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum’’ dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çelebi'nin, 8, Mart, Dünya, Kadınlar, Günü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı