Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 17:34 Bu haber 2721 kez okundu
 
DAHARLI VE EKİBİ AŞI OLDU
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın 13/01/2021 günü canlı yayında koronavirüs aşısı olmasının ardından tüm Türkiye’de aşılama çalışmasına başlandı.
SAĞLIK Haberi
DAHARLI VE EKİBİ AŞI OLDU

Ağrı’da da başlayan aşılama çalışmasında  İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Coşkun DAHARLI, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Cengiz KAZDAL, Başhekim Yarcımcısı Uzm.Dr. Melih ÇAMCI, Başhekim Yarcımcısı Uzm.Dr. Tolga BAKIR, İdari ve Mali İşler Müdürü Beymal ULUTAŞ ve İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Hakan ÖZTÜRK ilk doz aşılarını yaptırdılar.

 

Ağrı’da aşı için hazırlıkların tamamlandığını ve Bakanlığın belirlediği gruplamalar baz alınarak önce sağlık çalışanlarına olmak üzere sistemli şekilde aşı çalışmasının 14/01/2021 tarihinden itibaren başladığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Coşkun DAHARLI; ” Sağlık Bakanlığımızın talimatlarının ardından Ağrı’da tüm hazırlıklarımızı tamamlamıştık. 14/01/2021 tarihi itibariyle sağlık çalışanlarımız aşılarını olmaya başladılar. İlimizde sağlık çalışanlarımızın büyük çoğunluğu aşılandı. 20 Ocak 2021 çarsamba Saat 24.00’e kadar sağlık çalışanlarımızın aşılaması yapılacaktır. Ayrıca bugünden itibaren aşılama programının 1. aşamasının 2. adımı olan Huzurevleri ve Bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin ve 90 yaş üzeri vatandaşlarımızın aşılanmasına başlandı. Altyapımız bu programı kontrollü bir şekilde yürütmek için fazlasıyla yeterli. Salgınla mücadeleyi birlikte kazanacağız. Sıraları geldiğinde bütün vatandaşlarımızı aşılanmaya davet ediyoruz. ” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DAHARLI, VE, EKİBİ, AŞI, OLDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DAHARLI VE EKİBİ AŞI OLDU
DAHARLI VE EKİBİ AŞI OLDU
DAHARLI VE EKİBİ AŞI OLDU
DAHARLI VE EKİBİ AŞI OLDU
Yorumlar
Haber Yazılımı