Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 16:30 Bu haber 2663 kez okundu
 
GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN EKİP BİR ARAYA GELDİ
Ağrı Sağlık Sen İl Başkanı Fevzi Mağal ve il Teşkilatı ile birlikte Salgın nedeniyle Bayram ziyaretini Ağrı Merkez ve tüm ilçelerde temsilcileri ile birlikte sağlık çalışanlarını ziyaret edip bayramlaşığ Sağlık çalışanlarını fedekar olduğunu söyledi.
SAĞLIK Haberi
GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN EKİP BİR ARAYA GELDİ

Ağrı Sağlık Sen İl Başkanı Fevzi Mağal ve il Teşkilatı ile birlikte Salgın nedeniyle Bayram ziyaretini Ağrı Merkez ve tüm ilçelerde temsilcileri ile birlikte  sağlık çalışanlarını ziyaret edip bayramlaşığ Sağlık çalışanlarını fedekar olduğunu söyledi.

Mağal ziyaretler ile ilgili yaptığı Açıklamada

"Ağrı ve tüm ilçelerde görev yapan emekçi sağlık çalısallarımızı ziyaret ederek, kardeşlerimizle bir araya geldik. Ziyaret ettiğimiz il ve  her ilçelerde  her birimde aynı samimiyet ve sevinçle, coşkulu  bir kalabalık eşliğinde karşılanmamız ve temsilcilerimizin çalışanlar arasında gönül köprüsü kurmasına şahit olmam  bizim bu davada ne kadar doğru ve Haklı ilerleme yolunda olduğumuzu sorumluluk bilinciyle sahada daha çok çaba ve emek verme şevkini daha çok arttırmaktadır. Sağlıklı bir toplum olma hedefimize ulaşmadaki en büyük gücümüz, her biri sağlık hizmetinde görev yapan fedakâr sağlık çalışanlarımızdır.

Bizim için her sağlık emekçisi bu sendikanın ortak zenginliğidir. Bize bu ortak zenginlik birlik beraberlik anlayışını bahşeden Allah’a şükrediyor ve arkadaşlarımıza bize inanıp safımızda yer alanlara tüm il ve ilçe teşkilatıma yönetim kurulunu adına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki; vereceğimiz hizmetlerin haklı davamızın asıl sahibi sizler olacaksınız. O nedenle diyorum ki; Ortaya çıkacak her eser,  siz sağlık emekçilerin alın teridir, el emeğidir,  göz nurudur. Bu samimi inanç ve duygularla, kendimizle, birliğimizle, geçmişimizdeki çabamız başarımız ve sizlerle bir olmanın, beraber olmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum.

Sağlık hizmeti insan odaklı bir hizmettir. Her aşamada sabır ve fedakârlık ister. Yoğun mesailerin geceyi gündüze, gündüzü geceye devşirdiği, umutsuz insanların mutlu edilmesi uğruna mutlulukların feda edildiği bir ömre talip olmak vardır bu yolda. Bu hassas ilişki, zaman zaman istemediğimiz olaylarla bizi yüz yüze getirmektedir. Ama sendika olarak bu emek mesleğindeki tüm arkadaşlarımızın her zaman sendika üyeliğine göre değil sağlık emekçisi olmasına bakarak hareket etmişiz ve ilke edinmişiz ki her gittiğimiz yerde kalabalık ve gözlerinde eksik olmasını istemediğimiz gülümsemelerle karşılandık.

  Bir yerimiz ağrıdığında veya herhangi bir rahatsızlığımız olduğunda ilk başvuracağımız yer sağlık kuruluşları ve sağlık çalışanlarıdır. Kişiye özgü tedavi planı hazırlayarak insanların sağlığına kavuşmaları için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan, fedakâr mı fedakâr davranış biçimiyle toplumun gönlünde taht kuran tabi ki sağlık çalışanlarıdır. Ülke olarak koranavirüsle mücadele ettiğimiz bu günlerde fedakâr sağlık çalışanlarının özveriyle mesleğini icra etmeleri insan sağlığının her şeyden önemli ve değerli olduğunu ortaya koymaktadır. Koranavirüs salgının bir an önce son bulması için gayretle ve özveriyle çalışan insan sağlığı için gerektiğinde günlerdir, belki de haftalardır evinden, yuvasından ayrı kalan,  günlerdir belki de haftalardır ailesine, eşine, evladına hasret kalan,  insan sağlığını her şeyden üstün tutan hastaneleri ve sağlık kuruluşlarını evi veya yuvası kılan tabi ki fedakâr sağlık çalışanlarıdır.

Yedi gün yirmi dört saat ambulans başında yerinde ve zamanında tedavi hizmeti sunan, gerektiğin de adeta zamanla yarışan, bir hayat kurtarmak amacıyla elinden gelenin en iyisini ortaya koyan tabi ki fedakâr sağlık çalışanlarıdır. Alkışların çok daha fazlasını hak eden,  teşekkürü her daim bizlere borç bıraktıran, bir hayat kurtulduğu zaman mutlu olan, bir insan sağlığına kavuştuğunda ve sağlığına kavuştuğu için dua ettiğinde adeta deyim yerindeyse hediyelerin en güzelini almışçasına gururlanan iyi ki bu mesleği icra ediyorum diyerek kalplerinde güzel bir his uyanan tabi ki fedakâr sağlık çalışanlarıdır.

Yeri geldiğinde uyku nedir bilmeyen yeri geldiğinde dinlenmeye zaman bile ayırt edemeyen bir hayat kurtarmak için bir saniyenin, bir dakikanın bile çok önemli olduğunu en doğru şekilde kavrayan, bilen veya anlayan tabi ki fedakâr sağlık çalışanlarıdır. Ne kadar yazsak da ne kadar anlatsak da sağlık çalışanlarının emekleri ve fedakârlıkları kelimelere sığmaz, insan sağlığı için özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına nice güzel sözler ifade etsek de kelimelerin kifayeti bulunmaz. Sözün özü hayatta en değerli servetimiz sağlığımız. Sağlıklı bir hayat için en doğru yardımcımız sağlık çalışanlarımız.

Onları ne Covid' gibi  salgın hastalıklarda ne de onlar için değeri belirli günler ve haftalarda unutamayız, unutmamalıyız.

Tekrardan tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutluyorum ve bizlere inandıkları için her gittiğimiz yerde samimiyetle coşkuyla karşılamaları dan dolayı herkese sonsuz teşekkürler ediyorum.''İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GECESİ, GÜNDÜZÜ, OLMAYAN, EKİP, BİR, ARAYA, GELDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN EKİP BİR ARAYA GELDİ
GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN EKİP BİR ARAYA GELDİ
GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN EKİP BİR ARAYA GELDİ
GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN EKİP BİR ARAYA GELDİ
GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN EKİP BİR ARAYA GELDİ
GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN EKİP BİR ARAYA GELDİ
GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN EKİP BİR ARAYA GELDİ
GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN EKİP BİR ARAYA GELDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı