Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 11:51 Bu haber 2870 kez okundu
 
https://www.medya04.net/yilmaz-das-yazdi-chp-il-baskani-kim-olur/
Ağrı Basın Birliği Genel Sekreteri ve sitemizin imtiyaz sahibi Yılmaz Daş, görevden alınan CHP İl Başkanını ve gelişmeleri sizler için kaleme aldı.
POLİTİKA Haberi
https://www.medya04.net/yilmaz-das-yazdi-chp-il-baskani-kim-olur/

Geçtiğimiz hafta içinde CHP İl Başkanı İbrahim Aslan görevinden alındı.

CHP’de siyaset kulislerini hareketlendiren bir gelişme daha yaşandı.

 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) 25 il başkanı ile yola devam etmeme kararı aldığı ileri sürüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) uzun süredir devam eden krizin faturası, teşkilatlara kesildi.

 Kulislerde yer alan bilgiye göre, CHP’de 25 il başkanı görevden alındı., el çektirilen başkanlar arasında Ağrı, Van ve Diyarbakır’ın bulunduğu görüldü.

Şimdi bu görevden almaların nedeni Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün yakın zamanda kuracağı Türkiye Değişim Hareketi’nin yankıları mı

Yoksa olası bir erken seçimde CHP ve HDP’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yapacağı ittifak tan mı kaynaklandığımı

Bunu da en güzel zaman gösterecek

Sarıgül’ün CHP’den en az 20 milletvekilini yeni partisine transfer ederek TBMM’de grup kurmak için gereken 20 milletvekili sayısını yakalamak için uğraştığı ve daha önceden CHP’de bir arada çalıştığı isimlerden bu konuda destek istediği de öne sürüldü.

Söz konusu iddialar, akıllara 24 Haziran Genel Seçimini getirdi.

Seçim öncesinde CHP'li 15 milletvekili, İYİ Parti'ye geçiş yapıp İYİ Parti'nin TBMM'de grup kurmasını sağlamış ve seçime katılmasını kesinleştirmişti.

Mustafa Sarıgül'ün partisinin adının Türkiye Değişim Partisi (TDP) olarak belirlendiği ve aralık ayı içinde kurulacağı iddia ediliyor.

Öte yandan yaklaşık 20 yıldır Ağrı başta olmak üzere Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde CHP hemen hemen her seçimde adeta sıfır çekiyordu.

Yapılacak olası bir seçimde bölge de HDP ile gizli gizli ittifak yapmayı hesaplayan CHP Genel Merkezi, yeni atayacağı İl Başkanları arasında HDP kökenli isimlere yer vereceği de gelen bilgiler arasında

Veya olası bir erken seçimde Ağrı’da 4 kişilik Milletvekili isim listesinde 2 HDP, 2 CHP’li isim ile liste kurup seçime katılmayı hesaplıyor olabilirler.

Ağrı’da İbrahim Aslan’ın görevden alınmasından sonra İl Başkanlığı için çok sayıda adayın başvurduğu kulislerde konuşulmaya başladı.

Çok sayıda isim şimdi den kulis yapmaya başladı,

Bir hafta içerisinde Ağrı CHP İl Başkanın kim olacağı açıklık kazanır.

Ankara’da alığımız bir bilgiye göre  yeni İl Başkanın Ağrı ve 7 ilçe Başkan listeleri ile hafta içerisinde Genel merkeze listesini verip resmi olarak açıklayacağı da haber merkezimize gelen bilgiler arasında.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: https://www.medya04.net/yilmaz-das-yazdi-chp-il-baskani-kim-olur/,
Yorumlar
Haber Yazılımı