Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 11:39 Bu haber 2655 kez okundu
 
KENAN ÇETİN, SERT TEPKİ GÖSTERDİ
Doğuanadolu Sürücü Kursları Federasyonundan Ehliyet Sınavlarıyla ilgili açıklama
RESMİ KURUMLAR Haberi
KENAN ÇETİN, SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasıymış gibi gösterilerek ehliyet sınavının yılbaşından sonra yapılmayacağı yönündeki iddialar kafaları karıştırdı. İddianın ardından sürücü kurslarına ehliyet için yapılan başvurular azaldı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın böyle bir açıklaması olmadığı ortaya çıktı. Sürücü kursları asılsız iddiaya tepki gösterdi.

 

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini koyup ehliyet sınavlarının artık yapılmayacağı beyan edilmiş ama öyle bir şey söz konusu değildir" diyen

Doğuanadolu  Sürücü Kursları Federasyonu Başkanı Kenan Çetin yaptığımız görüşmelerde sınavların devam edileceği konusunda bilgiler verildi" şeklinde konuştu.

 

CUMHURBAŞKANININ AÇIKLAMASIYMIŞ GİBİ PAYLAŞTILAR"

 

Yılbaşından sonra ehliyet sınavı olmayacağı ile ilgili sosyal medyada asılsız paylaşımlarda bulunulduğunu ifade eden Çetin , şunları söyledi: "Son günler TikTok denilen sosyal medya uygulamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini koyup ehliyet sınavlarının artık yapılmayacağı beyan edilmiş ama öyle bir şey söz konusu değildir. sınavların devam edileceği konusunda bilgiler verildi.

“VATANDAŞLAR PAYLAŞIM NEDENİYLE KAYIT YAPMIYORLAR"

 

DASKEF Başkanı Çetin vatandaşların söz konusu paylaşım nedeniyle kayıt yapmadıklarını belirterek şöyle konuştu: "Bu konuda sadece sürücü kurslarımız değil ehliyeti olmayan vatandaşların bir çoğu bu konuda doğal olarak gerçeklilik açısında sorular soruyor bizde böyle bir şey olmadığını defalarca söylememize rağmen vatandaş paylaşılan videodan dolayı sınavın yapılmayacağı düşüncesiyle sürücü kurslarına kayıtlarını yapmamaktalar."

 

 

ÇETİN : İTİBAR EDİLMESİN

 

Bu tür paylaşımlara itibar edilmemesini isteyen ÇETİN , "Vatandaşlara uyarım, böyle tür sosyal medya paylaşımlara itibar etmemeleri konusunda önemle rica ediyoruz. Böyle bir şey gerçek değildir, yalan bir haberdir yılbaşından sonrada diğer yıllarda da hem yazılı hem de direksiyon sınavları yapılacaktır" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KENAN, ÇETİN,, SERT, TEPKİ, GÖSTERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı