Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:53
 
KİM BU GALATA ESNAFI?
Nuri Bayram, yayımladığı özel haberde, Vatanperver Gençlik Teşkilatı Başkanı Ahmet Demirkol’un sosyal medyada uzun süredir gündemi meşgul eden bir paylaşımını konu edindi.
GÜNDEM Haberi
KİM BU GALATA ESNAFI?

Nuri Bayram, yayımladığı özel haberde, Vatanperver Gençlik Teşkilatı Başkanı Ahmet Demirkol’un sosyal medyada uzun süredir gündemi meşgul eden bir paylaşımını konu edindi. Bayram, “Galata Esnafı İsyan Etti” başlıklı haberinde Atıf Yılmaz’ın ünlü filmi Şekerpare’yi gündeme taşıyarak, film repliklerinde geçen “Galata” mevkisinin, Ahmet Demirkol tarafından Ağrı ile ilişkilendirildiğini kaleme aldı.

Yeşilçam’ın unutulmazları arasında yer alan Şener Şen ve İlyas Salman’ın meşhur filmi “Şeker Pare” bugünlerde Ağrı’da sosyal medya gündeminde yer almaya başladı.

Vatanperver Gençlik Teşkilatı Başkanı Ahmet Demirkol ile birlikte gündeme gelen Şekerpare filminin unutulmaz replikleri Ağrı’da halk arasında espiri konusu oldu.

Demirkol yaptığı paylaşımda “Hurşit tam gaz yolunda. Ziverde keyifte. Galata esnafı düşünsün, galata yansa dahi bizim bi çöpümüz yanmaz.” diyerek Galata’yı Ağrı’ya benzetmişti.

Atıf Yılmaz’ın yönetmenliğini yaptığı Şekerpare filminde, bütün esnafı haraca bağlamış, rüşvetçi bir komiser olan Ziver Bey’in (Şener Şen) kurduğu yozlaşmış düzeni konu ediniyor. Galata’da hiç sevilmemesine rağmen kendisine dokunulamayan Ziver’in, esnafın ve çevresinin başına açtığı dertler bir türlü bitmiyor.

Filmde Ziver’in işlerini yapan kişi ise komiser yardımcısı olan kişi ise Hurşit karakterinde oynuyor. Film repliklerinde Demirkol’un kime atıfta bulunduğu henüz açıklanmamış durumda.

Bakalım Ahmet Demirkol, önümüzdeki günlerde bu karakterleri açıklayacak mı?

Kaynak: (Nuri Bayram) - www.04haber.net Editör: Hasan Karaelmas
Etiketler: KİM, BU, GALATA, ESNAFI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı