Haber Detayı
03 Aralık 2020 - Perşembe 09:53 Bu haber 6719 kez okundu
 
Milletvekili Çelebi’den Taşlıçayilçesine 32 yataklı hastane müjdesi
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, geçen yıl proje çalışmaları tamamlanan 32 yatak kapasiteli Taşlıçay Devlet Hastanesi’nin ihalesini sonuçlandığı müjdesini verdi.
TAŞLIÇAY Haberi
Milletvekili Çelebi’den Taşlıçayilçesine 32 yataklı hastane müjdesi

Ağrı’nın sağlık ile ilgili yatırımlarının takipçisi olduğunu kaydeden AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi il merkezi, ilçe, belde ve köylerdeki tüm ihtiyaçların giderilmesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü söyledi. Taşlıçay’ın hastane ihtiyacının giderileceğini müjdesini veren Çelebi, “Taşlıçay’lı hemşehrilerimiz, hastane yetersizliğinden dolayı bizden talepte bulunuyorlardı. Biz de geçen yıl Sağlık Bakanlığımız ile birlikte yeni bir hastane üzerinde proje çalışmamızı tamamlayarak ihaleye hazır hale getirdik. Geçtiğimiz günlerde yapılan ihale ile 32 yataklı Taşlıçay Devlet Hastanemiz için resmi süreci tamamladık. İnşallah inşaat sezonu başlar başlamaz hastanemizin temelini birlikte atacağız” dedi.

“BİZİM DÖNEMİMİZDE YENİLENMEYEN HASTANE KALMADI”

İhalesi yapılan hastane hakkında bilgi veren Milletvekili Çelebi, şunları söyledi:

“8725 metrekare kapalı alana sahip olacak hastane, 28 adet hasta yatağı, 2 adet SDL salonu, 2 adet palyatif yatak olmak üzere toplam 32 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Ayrıca bünyesinde 2 tanesi acil serviste olmak üzere toplam 8 adet poliklinik, 1’i günübirlik toplam 2 adet ameliyathane ve 1 adet röntgen cihazı bulunacak. Taşlıçay Devlet Hastanemiz de tamamlandıktan sonra AK Parti döneminde ilimizde yenilenmeyen hastanemiz kalmamış olacak. Ağrı’ya bu desteği esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, geçmiş görev yapmış Sağlık Bakanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Çelebi’den, Taşlıçayilçesine, 32, yataklı, hastane, müjdesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Milletvekili Çelebi’den Taşlıçayilçesine 32 yataklı hastane müjdesi
Yorumlar
Haber Yazılımı