Haber Detayı
07 Aralık 2020 - Pazartesi 09:16 Bu haber 4441 kez okundu
 
SAĞLIK MÜDÜRÜ MÜJDEYİ VERDİ
Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, pankreas ve safra yolları hastalıklarının tanısı için ERCP (Endoskopik Retrograt Kolanjiopankreatografi) yöntemi kullanılmaya başlanacağı müjdesi Sağlık Müdürü Opr. Dr. Coşkun Daharlı’dan geldi.
SAĞLIK Haberi
SAĞLIK MÜDÜRÜ MÜJDEYİ VERDİ

Ağrı Sağlık Müdürü Op.Dr. Coşkun Daharlı, kente ilk defa getirilecek olan cihaz sayesinde cerrahi müdahaleye gerek kalmadan pankreas ve safra kesesi hastalarını sağlığına kavuşturduklarını ifade etti.

Pankreas ve safra yollarının görüntülenmesi ve anında cerrahi müdahale yapılmasına imkan veren ERCP cihazı, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastalara 2021 yılının başlarında hizmet vermeye başlayacak. Cihazın gelişinin ardından çevre illerden de hastaların gelebileceğinin ifade eden Sağlık Müdürü Daharlı,, "Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nden aldığımız bu cihaz saysesinde bir çok hastamız artık il dışında gitmekten kurtulacaktır. Pankreas ve safra yolları hastalıklarının tanısı için kullanılan ERCP yöntemi, hastalıkların tedavisinde de başarılı sonuçlar verecektir.. ERCP’nin tanısal işlemlerde başarı oranı yüzde 95, tedavi edici girişimlerde ise yüzde 90’ın üzerinde başarılı sonuç veriyor" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIK, MÜDÜRÜ, MÜJDEYİ, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı