Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 19:56 Bu haber 1888 kez okundu
 
TDF, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. KARABULUT’a Teşekkür Belgesi Gönderdi
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’a, geçtiğimiz günlerde üniversitede gerçekleştirilen “Temel Dağcılık Eğitimi ve Zirve Tırmanışı” kursuna katkılarından dolayı Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından teşekkür belgesi gönderildi.
RESMİ KURUMLAR Haberi
TDF, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. KARABULUT’a Teşekkür Belgesi Gönderdi

AİÇÜ tarafından verilen ve Serhat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Temel Dağcılık Eğitim ve Zirve Tırmanışı” kursu üç aşamalı olarak gerçekleştirildi. Sağlık İl Müdürlüğü personellerince yürütülen ilk yardım eğitimi sonrası Türkiye Dağcılık Federasyonu teknik direktör ve dağcılık antrenörleri tarafından verilen yaz ve kış temel dağcılık eğitimleri başarıyla tamamlandı. Dağcılık, rehberlik, yürüyüş liderliği ve zirve tırmanışlarında dikkat edilmesi gereken hususların anlatıldığı ve 16 günü kapsayan eğitimleri başarıyla tamamlayan sporculara, TDF tarafından onaylı Temel Dağcılık Lisansı verildi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu, yeniden tırmanışa ve doğa turizmine açılan 5137 metre yüksekliği ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en yüksek noktası olan Büyük Ağrı Dağı’nın yanı sıra Tendürek, Süphan, Kösedağ vb. dağların yer aldığı kentte ihtiyaç duyulan profesyonel dağcıların yetişmesine yönelik eğitim faaliyetinin başarıyla tamamlanmasına yaptığı katkıdan dolayı AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’a ve Proje Koordinatörü AİÇÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı M. Fatih KARAOĞLAN’a Teşekkür Belgesi gönderdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TDF,, AİÇÜ, Rektörü, Prof., Dr., KARABULUT’a, Teşekkür, Belgesi, Gönderdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı